Tiny Houselar İçin Dekorasyon Önerileri

Tiny Houselar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük yaşam alanlarında uygun dekorasyon tarzına ulaşmak kolay olmayabilir. Daha az eşya ile kullanışlı ve konforlu bir alan yaratmak için oldukça seçici ve dikkatli davranmanız gerekebilir. Günümüzde popüler bir hal alan çok sayıda dekorasyon tarzı mevcuttur. Tiny house kavramı da bu noktada karşınıza çıkan dekorasyon seçeneklerinden biridir.

Minimal yaşam biçimini benimseyenlerin en sık tercih ettiği dekorasyon stillerinin başında tiny house yer alır. Bir akım ve hareket olarak karşınıza çıkan tiny house Türkçede mikro ev olarak bilinir. Tiny house kavramının özünde hayatı ve yaşam alanını küçültme anlayışı yer alır. Buna göre yaşam alanınızı küçük tutarak belirlenen alana sığmayı ve yetinmeyi benimsemiş olursunuz. Minimalist anlayışın ön planda olduğu tiny house tarzında eşyalar ve dekorasyon fikirleri de bu sadelikten payını alır.

İlk örnekleri Amerika’da görülen tiny house tarzı evler dikkatinizi çekiyorsa dekorasyon için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Mobil Tiny House

Günümüze gelene kadar yeni trendlerle birleşen tiny house tarzı evler artık çok da farklı bir şekilde karşınıza çıkar. Tiny house kavramını çok daha taşınabilir hale getiren mobil versiyonu bunlardan biridir. Mobil tiny house sayesinde evinizi istediğinizde farklı bir alana taşıyabilirsiniz. Bir nevi karavan mantığına benzeyen mobil tiny house içerisinde ihtiyaç duyacağınız pek çok eşyayı barındırır. Günlük yaşamınızı geçirmek için ihtiyaç duyduğunuz temel eşyalar tiny house mobil içerisinde yer bulabilir.

Konteyner Tiny House

Tiny house ev çeşitleri farklı malzeme ve içeriklerden meydana gelebilir. Geliştirmeye açık olan tiny house kavramına farklı seçenekleri eklemek mümkün. Yaşadığınız alana ve ortam koşullarına bağlı olarak konteyner tiny house örneklerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Metal malzemelerin yoğunluk kazandığı konteyner tiny house modelinde de temel yaşamınız için gereken her şeyi barındırabilirsiniz.

Ahşap Tiny House

Ahşabın dokusunu her alanda hissetmek isteyenler için tiny house kullanışlı tasarımını kullanıcıyla buluşturur. Ahşap formundaki tiny house ev çeşitleri sayesinde kendinizi doğadan bir parça gibi hissedebilirsiniz. Doğanın sunduğu huzuru sonuna kadar hissetmek için ahşapla bütünleşmiş tiny house modelini tercih edebilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Mobilyada Renk Seçimi Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Kitaplık Tasarım Önerileri