İade & Değişim

Ahşap Konak internet mağazasından yaptığınız alışverişlerinizde iade işlemi için ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde ücreti şirketimize ait olmak üzere anlaşmalı kargo şirketi aracılığıyla iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.

İnternetten yapılan alışverişlerde de mağazalarımızda olduğu gibi ürünü orijinal ambalajında ve e-arşiv faturası ya da irsaliye ile birlikte, üzerindeki gider pusulası bölümü ıslak imzalı olarak göndermeniz/getirmeniz gerekmektedir.

Firma adına düzenlenen faturalı satışların iade ve değişim işlemlerinde iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir.

*Tüm koşul ve kurallar için lütfen Ahşap Konak’a danışın.

1-) İade Koşulları Nelerdir?

Aşağıda belirtmiş olduğumuz iade şartlarına uyan tüm ürünlerinizi, kargoyu teslim alma tarihinden itibaren 30 gün içinde herhangi bir ücret ödemeden iade edebilirsiniz.

Ürünlerinizi orijinal kutu veya ambalajı ile iade etmelisiniz.

İade işlemleri için mutlaka bize bilgi vermeniz gerekmektedir. İade talebi açılmamış siparişler kabul edilmemektedir. Siparişlerim sayfasından iade etmek istediğiniz siparişte bulunan “Kolay İade” butonuna tıklayarak iade sebebinizi ve ilgili ürünlerinizi seçerek sürecinizi başlatabilirsiniz.

Mobilya ürünlerinin kurulumu yapılmadan önce herhangi bir hasar veya hata olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Kurulum yapılan mobilya ürünlerinde iade yapılmamaktadır. Kurulumdan sonra çıkan hasarlı veya eksik parçalar için ürüne göre parça gönderimi yapılabilmektedir.

Kişiye özel üretilen, son kullanma tarihi olan veya tek kullanımlık ürünler (sticker, duvar kağıtları) için iade işlemi yapılmamaktadır. Tek kullanımlık ürünleri, ambalajını açmadan iade edebilirsiniz.

Mutat kullanımı dışında kullanılmış ürünlerin iadesi yapılmamaktadır.

Ürününüzü faturanızla birlikte iade etmeniz gerekir. Faturanız size ulaşmadıysa Siparişlerim sayfasından ilgili sipariş detayınıza girip fatura numarasına tıklayarak faturanızı talep edebilirsiniz.

Şirket adına fatura kesilen siparişler için iade işlemi yapılırken mutlaka iade faturası kesilmesi gerekmektedir. İade faturası kesilmeyen gönderiler teslim alınmamaktadır.

Hasarlı veya eksik parçası olan mobilya ve avize ürünlerinde uygunluğa göre eksik parçaların gönderimi yapılabilmektedir.

Ürününüz bize veya tedarikçimize ulaştığında kontrol edilecek ve iade koşullarına uygun olması durumunda ücret iadesi işleminiz yapılacaktır.

İade talebinizi İptal/İade Taleplerim sayfasından takip edebilirsiniz. İade şartlarına uymayan gönderiler kabul edilmeyecek ve geri gönderilecektir

 

2) Ürün İade Etmek veya Değiştirmek İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Site’mizden aldığınız ürünlerde değişim yapılmamaktadır. Cayma hakkı koşulları içerisinde rahatlıkla iade edebilirsiniz. İzlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

İade yapmak için kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Siparişlerim sayfasına girin.

İade etmek istediğiniz siparişte bulunan “Kolay İade” butonuna tıklayarak açılan formu eksiksiz doldurun.

Ücret iadeniz yapıldığında kayıtlı telefonunuza bilgilendirme amaçlı kısa mesaj gelecektir.

İade talebinizin güncel durumunu İptal/İade Taleplerim sayfasından anlık olarak takip edebilirsiniz.