Kitaplık Tasarım Önerileri

Kitaplık Tasarım Önerileri

Herkesin evinde dekore etmekten büyük keyif aldığı belli köşeler vardır. Bunun yanı sıra dekorasyonda tamamlayıcı olarak kullanılan malzemeler de ev ortamında geniş bir yer kaplar. Özellikle kitaplık gibi tamamlayıcı ürünlerde modern tasarımları önemsiyor olabilirsiniz. Genel olarak kitaplık seçenekleri farklı model ve tarzları beraberinde getirir. Kitaplık seçimi yaparken ortamda hakim olan dekorasyona uygun bir tasarım tercih etmek oldukça önemlidir.

Kitaplık tasarımlarında ürünün konulacağı alan ve ortamdaki duruşu önemli bir detaydır. Bu nedenle yeni bir kitaplık seçerken tasarımın ortama uygunluğuna ekstra dikkat etmeniz gerekir.

Bu nedenle sizler için birkaç kitaplık tasarım önerisi derledik.

Çalışma Masası ile Birleştirilmiş Kitaplık

Herkesin ev ortamında kullandığı kitaplık modeli farklılık gösterir. Özellikle çalışma odasında kitaplığa yer verenler fonksiyonel ürün seçeneklerinden yararlanır. Daha az yer kaplayan ve elinizin altında duran bir kitaplı tasarımına ihtiyacınız varsa çalışma masası ile birleşik olan seçeneklere yönelebilirsiniz. Çalışma masasının yanına, altına ya da üzerine konumlanan kitaplıklar harika bir alternatif olabilir.

Duvarı Kaplayan Kitaplık Modelleri

Evinizde çok fazla kitap barındırmayı seviyor ya da işiniz gereği çok sayıda kitabı elinizin altında tutuyor olabilirsiniz. Geniş bir salonda kitaplıklarınızı muhafaza etmek istiyorsanız şıklığı ile ortamda bütünlük sağlayan kitaplık tasarımlarına yönelebilirsiniz. Duvarı boydan boya kaplayan bir kitaplık ile fonksiyonel hem de göz alıcı bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Hareket Edebilen Kitaplık Seçenekleri

Evinde fonksiyonel ürünleri tercih edenler için hareket etmeye uygun kitaplıklar harika bir seçim olabilir. Küçük ve katlı yapıya sahip olan kitaplıklar sayesinde ürünü dilediğiniz odaya taşıyabilirsiniz. Tekerlekli yapısı sayesinde kitaplığın yerini kolayca değiştirebilir ve altını zahmetsizce temizleyebilirsiniz.

Metal ve Ahşabı Bir Araya Getiren Kitaplıklar

Metal ve ahşabın eşsiz uyumunu kitaplıklarınıza yansıtabilirsiniz. Ahşap gövdeden oluşan kitaplıkların destek noktalarının metal ile birleştirerek zamansız bir tasarıma sahip olabilirsiniz. Metal ve ahşabın uyumu her dönem dinamikliğini koruyarak evinize şıklık katmaya devam eder. Ahşap malzemenin türüne ve geçtiği işlemlere bağlı olarak karşınıza çıkacak tasarım değişiklik gösterebilir. Masif ahşap seçeneklerine yönelerek daha doğal bir kitaplık modeline ulaşabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Tiny Houselar İçin Dekorasyon Önerileri
Sonraki yazı
Modern Klasik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?