Modern Klasik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Modern Klasik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz evinizde her şeyin sizi yansıtacak şekilde dekore edilmesini isteyebilirsiniz. Farklı tarzları evinize taşımak ve iki dekorasyonu bir arada denemek için modern klasik ev dekorasyonunu tercih edebilirsiniz. Modern klasik dekorasyon tarzını evinize uyarlarken modern ve klasik görünümü bir araya getirmek zor olabilir.

Klasik tarzın evinize kattığı nostaljik hava ile modern görünüm ile bir araya getirilir. Ortaya çıkan bu farklı yapı ev dekorasyonunda zamansız bir sonuç elde etmenizi sağlar. Klasik dekorasyon denince herkesin aklına ağır parçalar gelirken, modern dekorasyonda daha zamansız ürünler gelir. İkisini bir araya getiren modern klasik ev dekorasyonu ise evinizi farklı bir boyuta taşımanızı sağlar.

Zamansız bir görüntü sunan modern klasik ev dekorasyonu nasıl olmalı diyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Göz Alıcı Renkte Koltuklar Tercih Edin

Modern ve klasik yapıyı bir araya getiren bu dekorasyonda koltuklar ön plana çıkar. Bu nedenle koltukların göz alıcı yapı ve renklerde olmasına ekstra özen göstermeniz gerekir. Renklerin büyük önem taşıdığı modern klasik ev dekorasyonunda koltuklarınızın dikkat çeken renkler olmasına özen gösterin. Buna göre modern klasik bir ev için alacağınız koltuklar lacivert, koyu yeşil, kobalt ve mürdüm gibi göz alıcı renklerden oluşabilir. Koltuğun rengi kadar modeli de aradığınız dekorasyon için önemlidir. Modern klasik ev dekorasyonu için Chesterfield koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Koltuklarda bu tarz keskin hatları tercih ederken modern yapıyı, ahşap etkisiyle ise klasik tarzı evinize konuk etmiş olursunuz.

Aydınlatmayı Önemseyin  

Birçok ev dekorasyonunda aydınlatma büyük önem taşıyan detaylar arasında yer alır. Modern klasik ev dekorasyonunda ortama dinamik bir görünüm kazandırmak için aydınlatmanın gücünden yararlanabilirsiniz. Dikkat çekici ve ilginç parçalardan oluşan büyük aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Yatak Odasında Sakinliği Ön Plana Çıkarın

Klasik ve modern yapıyı birleştiren bir yatak odası hazırlıyorsanız sakin bir alan yaratmanız gerekir. Özellikle basit ve sade eşyaların ön plana çıktığı bir yatak odası modern klasik ev dekorasyonu için yeterli olacaktır. Modern klasik tarzdaki yatak odanızda doğal ışığın bol olmasına ve tavanın koyu renklerle dengelenmesine izin verebilirsiniz.

Banyoda İşlevselliği Önemseyin

Banyo gibi ortak kullanım alanlarında son derece sade ve göz yormayan parçalar tercih etmeniz gerekir. Banyonuzda yeterli ışığın sağlanamadığı durumlarda açık renkli ürünlerden yardım alabilirsiniz. Özellikle fayans tercihinizi modern, tek renkli ve açık ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Kitaplık Tasarım Önerileri
Sonraki yazı
Shabby Chic Tarzı Ev Dekorasyonu