Modern Rustik Tasarımda Ahşap Fikirleri

Modern Rustik Tasarımda Ahşap Fikirleri

Ahşap malzemeler dayanıklı ve sıcak yapısı ile günlük yaşamda geniş bir yer kaplar. Ev eşyaları başta olmak üzere birçok alanda ahşap tasarımları görebilirsiniz. Birçok renk ve şekle bürünebilen ahşap, çeşitli işlemlerden geçerek farklı adlandırmalar alır. Özellikle rustik ev dekorasyonunda ahşaptan yapılan ürünleri sıklıkla görebilirsiniz. Modern rustik tasarımın hâkim olduğu alanlarda da aynı ahşap etkisini kullanabilirsiniz.

Bulunduğunuz evin tavanı olmak üzere pek çok alanda ahşabın farklı dokusunu ağırlayabilirsiniz. Rustik tarzı günlük yaşam alanlarınıza taşımak için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıdaki adımları göz önüne alarak rustik tarzda ahşabı farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Doğal Ahşap Ürünlere Yer Verin

Modern rustik tarzda ahşap malzemeler her zaman ön planda olur. Ancak ahşabın türü ve ölçülü kullanımı rustik tarzı doğrudan etkiler. Kusursuz bir rustik dekorasyon için ahşap malzemelerden destek almak isteyebilirsiniz. Bu noktada rustik tarza uygunluk açısından ahşabın en doğal haliyle yapılmış ürünler kullanmayı unutmayın.

Masif ahşaptan yapılmış ev eşyalarına ek olarak duvarı süslemek ve farklı dekor ürünleri elde etmek için de bu malzemeleri tercih edebilirsiniz. Ahşap masa ve sandalye takımları başta olmak üzere birçok eşyayı ahşap tercih ederek rustik görünüm için ilk adımı atabilirsiniz.

Rustik Tarzla Beyazı Birleştirin

Rustik tarzda geniş yer kaplayan ahşabı kullanırken yoğunluğu nedeniyle biraz daha sıcak tonlara yönelebilirsiniz. Bu noktada ahşap mobilyaların beyaz rengini tercih ederek sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Beyazın aydınlığını rustik tarz ile birleştirmek için duvara ve tavana monte edilen ahşapları beyaza boyayabilirsiniz. Duvarda, mobilyalarda ve tavanda beyaz rengin sadeliğini hissederek modern rustik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Taşlarla Ahşap Malzemeleri Buluşturun

Rustik tarzda bir ev dekore ederken ölçülü ahşap ve renk kullanımı büyük önem taşır. Oturma odası, yatak odası ve banyo gibi alanlara ahşap dokunuşları yaparak rustik yapıya sıcak bir hava katabilirsiniz. Özellikle banyonuzda ahşap ile taşlı yapıyı bir araya getirerek modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı şekilde oturma odasının belli bir bölümünde de taşlarla ahşabı buluşturarak hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. Özellikle bir duvarı dekoratif eşyalar için ayırabilir ve buraya taşla ahşabı buluşturan bir alan kurabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ev Dekorasyonunda Ahşabın Önemi
Sonraki yazı
Çok Amaçlı Ahşap Dolap Tercihi Nasıl Yapılır?