Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır?

Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır

Vintage dekorasyonda hangi rengin kullanılması gerektiğini belirtmeden önce Vintage ne demektir? Bunu anlayabilmek gerekir.

Vintage Nedir?

Vintage, eski döneme ait olan eşyaların günümüz modern yaşam çerçevesinde birleştirilerek kullanılmasıdır. Özellikle yüz yılı aşmış olan eşyalar bu dekorasyonda oldukça önemlidir. Vintage dekorasyon el işçiliği olduğundan dolayı seri üretimi yoktur bu nedenle kişiye özel demekte yerinde olacaktır.

Vintage Dekorasyon Trendleri

Moda ve ev dekorasyonunda trendler sürekli bir değişim halinde ve eskiden popüler olan pek çok eşya vintage akımı sayesinde yeniden görünür oldular. Bu stilden hoşlanan birisi için evini bu şekilde döşemek oldukça keyif vericidir ve mekan içerisinde otantik bir hava oluşturabilir.

Vintage dekorasyon özellikle 50-60 ve 80’leri ifade ettiğinden dolayı renk seçimi konusunda da bu dönemi iyi anlamak gerekir.

Evde çok büyük bir değişiklik olması istenmiyorsa bu durumda çelik yerine kırmızı, pembe ve limon kullanılabilir.

Vintage Renk Tonları

Vintage renk tonları cesur bir değişim gerektirir. Bunun içince bu stile kendinizi hazırlamanız gerekiyor. Kullanılacak renk tonları ise koyu bordo, pembenin tonları, yeşilin açık ve koyu tonları, kırmızı, lacivert, güneş sarısı, açık pembenin tonları, deniz mavisi, bataklık yeşili tonları, bahar renkleridir.

Yatak Odasında Kullanılacak Vintage Dekorasyon Renkleri

Yatak odasında vintage dekorasyon oluşturulmak isteniyorsa pastel renkler ve tonları tercih edilebilir. Örneğin nane yeşili, yosun yeşili, yeşil ıhlamur, pembe, tereyağı sarısı gibi sayılabilir.

Vintage renklerini eve uyarlama?

Trendlerin gelip geçici olduğu düşünülüyor, fakat öyle değildir. Çünkü trendler yeniden moda olabilir. Örneğin bir dönemler anneanne ve babaanne evleri olarak bilinen yeşil renkli odalar ve eski mobilyalar şimdilerde oldukça popülerdir. Yeşili duvarların boyasında kullanabileceğiniz gibi koltuklarda döşeme ya da kılıf olarak da tercih edebilirsiniz.

Kırmızı yine bu dekorasyonda tercih edilen önemli bir renktir. Enerjik bir alan yaratılmak isteniyorsa kırmızı tercih edilebilir.

Deniz mavisi vintage dekorasyonda özellikle mutfakta iyi bir tercih olabilir.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşap Türleri ve Özellikleri
Sonraki yazı
Ofis Tasarımı Nasıl Olmalı?