Ofis Tasarımı Nasıl Olmalı?

Ofis Tasarımı Nasıl Olmalı

Basitçe ifade etmek gerekirse, ofis tasarımı, amaca yönelik çalışmayı kolaylaştıran bir alan yaratmakla ilgilidir. Ofis tasarımının işyerinde davranışa rehberlik etme gibi özelliği vardır.

Ofis tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu hususları şöyle belirtebiliriz.

Mevcut Çalışma Alanınızı Düşünün

Çalışma alanınızı düşünün ve kendinizi burada nasıl hissettiğinize odaklanın. Konforlu bir alanda çalışan personelin işine odaklanabilmesi daha kolay olacağı gibi yaptığı işten keyif alması da daha yüksek olacaktır. Boğucu ve sıkıcı bir ortamda hiç kimse çalışmak istemez ve bu da doğrudan performansa etki eder.

Verimliliği ve amacı teşvik eden pozitif bir çalışma alanına katkıda bulunan birçok iç tasarım faktörü vardır: aydınlatma, renk, bitkiler, sanat, yemek, oturma vb.

Ofis Tasarımı Neden Önemlidir?

Fiziksel çalışma alanlarının sağlık, moral, katılım, yaratıcılık, işbirliği, üretkenlik ve amaç gibi çok çeşitli faktörler üzerinde güçlü bir etkisi vardır.

Kötü tasarlanmış çalışma alanları iş üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, profesyonellerin % 46’sı mevcut çalışma alanlarının üretkenliklerini büyük ölçüde etkilediğini belirtiyor.

Amaç, son derece güçlü bir motivasyon aracıdır ve çalışma alanı ofis tasarımı yoluyla amaca teşvik edebilirsiniz.

Çalışma ortamınız hakkında düşünmeye ne kadar az zaman harcarsanız, çalışmaya ve kendini tatmin hissetmeye daha fazla zaman ayırırsınız.

Ofis Masa ve Sandalye Seçimi

Ofiste masa ve sandalye seçimi çok önemlidir. Sandalye ne kadar konforlu olursa personelin işle alaka düzeyi de o kadar artacaktır. Masanın yüksekliği ile sandalye ile orantılı olmalıdır. genişlik ve uzunluk yapılacak işe göre belirlenebilir.

Ofis Dizaynı

Ofis içerisindeki düzen çok önemlidir. Öncelikli olarak geniş bir orta alan bırakılması gerekir. Bu personelin birbiriyle iletişimini kolaylaştırırken işle ilgili alışverişleri de kolaylaştıracaktır. Dağınıklığın önüne geçebilmek için dolaplar ve kitaplık kullanılabilir. Kitaplık dekorasyon için önemli bir tamamlayıcı ve düzen için önemlidir. Basit birkaç dekorasyon ögesi ile birlikte ofisinizi şık ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Vintage Dekorasyonda Hangi Renk Tonları Kullanılır?
Sonraki yazı
Okuma Köşesi için Kitaplık Modelleri