Salona Şıklık Katacak Sehpa Fikirleri

Salona Şıklık Katacak Sehpa Fikirleri

Ev içerisinde aile bireyleriyle ya da arkadaşlarla en çok zaman geçirilen yerlerden biri olan salonların şık olması çok önemlidir. Çünkü, salonda misafirler ağırlanır, zaman zaman yemekler yenir. Bu durumda o ev içerisindeki kişilerin beraber vakit geçirmelerine yardımcı olur. Bu nedenle de salonlar hem evdeki vaktin çoğunluğunun geçirildiği hem de aile içi ilişkilerin güçlendirildiği bir yerdir.

Bundan kaynaklı olarak da salonların şıklığı, işlevselliği çok önemlidir. Çünkü salonlar bir evdeki bağlılığı en üst düzeyde güçlendiren mekanlardandır. Bu mekanların şık olması için ise çeşitli fikirler vardır. Bu fikirlerden biri de salona şıklık katacak ahşap sehpa fikirleridir. Sizler için bu sehpa fikirlerini kısaca derledik.

Yuvarlak Ahşap Sehpalar

Salonlarda en sık kullanılan ahşap sehpa türlerinden biri olan yuvarlak sehpalar pek çok evin salonunu süsleyen ürünlerdir. Çünkü, yuvarlak sehpalar salonun daha büyük gözükmesini sağlayıcı bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda yuvarlak sehpalar çok çeşitli şekillerde ve boyutlarda üretilir.

Bu nedenle evinizin ya da salonunuzun ne kadar büyük veya küçük olduğunun bir önemi yoktur. Eğer eviniz büyükse daha büyük bir yuvarlak sehpa tercih edebilirsiniz. Eğer eviniz küçük ise daha küçük bir yuvarlak sehpa tercih ederek evinizdeki kullanım alanlarınızı koruyabilirsiniz.

Dikdörtgen ya da Kare Ahşap Sehpalar

Salonlarda en sık tercih edilen ahşap sehpalardan bir diğeri ise dikdörtgen ya da kare şeklinde olan ahşap sehpalardır. Çünkü, kare ya da dikdörtgen sehpalar yuvarlak sehpalara kıyasla daha fazla üretilen, daha fazla seçeneği içerisinde barındıran ürünlerdir.

Bu nedenle de dikdörtgen ya da kare şeklindeki sehpalar çok daha sık tercih edilebilmektedir. Ancak, bu tarz sehpalar her ne kadar farklı boyutları olsa da genellikle yuvarlak sehpalara kıyasla daha fazla yer kaplar. Bu nedenle de aslında çok küçük evlerde kullanılması pek önerilmez.

Beşgen, Altıgen ve Diğer Şekillerdeki Ahşap Sehpalar

Salonları süsleyen pek çok sehpa şekli vardır. Bu nedenle de hepsini tek tek sıralamak pek mümkün değildir. Ancak, salonunuza şıklık katacak başka ahşap sehpa fikirlerinin de olduğunun altının çizilmesi önemlidir. Çünkü, salonunu daha şık bir hale getirmek isteyen ve daha geometrik bir görüntü elde etmek isteyen kişilerin salonlarında beşgen, altıgen gibi birçok farklı şekilde üretilen ahşap sehpaları tercih etmesi mümkündür.

Bundan dolayı da aslında salonunuza şıklık katacak sehpayı kendi zevkinize ve evinizin uyumuna göre seçmeniz tavsiye edilir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Shabby Chic Tarzı Ev Dekorasyonu
Sonraki yazı
Ahşap Dekorasyonda Vintage Dokunuşlar