Ahşap Dekorasyonda Vintage Dokunuşlar

Ahşap Dekorasyonda Vintage Dokunuşlar

Yaşanmışlığı ve farklı görünümü beraberinde getiren vintage dekorasyon tarzı son yıllara oldukça popüler bir hal almıştır. Antika mobilya ve dekorasyon ürünlerinin geniş yer kapladığı bu dekorasyon tarzında farklı ürünleri bir arada kullanabilirsiniz. Eskiye duyduğunuz özlemi ahşap dekorasyon ürünleri ile destekleyerek vintage tarza yakın bir ev ortaya çıkarabilirsiniz.

Vintage tarzı ev dekorasyonunda eski ve ahşap eşyalardan yardım alarak şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Geçmişte ön plana çıkan dekoratif parçalara yeni bir soluk getiren vintage tarzı farklı şekillerde evinize taşıyabilirsiniz. Modern parçalarla bir araya geldiğinde özgün bir görüntü ortaya koyan vintage tarzı günümüze kolayca uyarlanabilir.

İşte ahşap dekorasyonuna vintage dokunuşlar yapmak için takip edebileceğiniz bazı adımlar;

Yeni ve Eski Eşyaları Bir Araya Getirin

Vintage dekorasyon tarzında ön plana çıkan parçalar çoğunlukla ahşap içeriklidir. Ahşabın eskimişliğini ve yaşanmışlığını modern parçalarla birleştirerek vintage bir görüntü yaratmak mümkün. Bunun için geçmişin dekoratif parçalarına yer vermeniz yeterli olacaktır.  Özellikle ahşabın dokusunu eskimiş görüntü ile birleştiren parçalar vintage için oldukça önemli.

Vintage Tarzda Renklerin Önemini Unutmayın

Vintage dekorasyon tarzı söz konusu olduğunda tamamlayıcı etkiyi renkler yapar. Aradığınız stili yansıtmak için bazı renklere daha fazla ağırlık vermeniz gerekir. Özellikle beyaz ve sarı renk tonları vintage için vazgeçilmez seçeneklerdir. Buna ek olarak koltuk ve yer döşemesi gibi alanlarda gri rengi de kullanabilirsiniz.

İç Dekorasyonda Rustik ve Endüstriyel Tarzı Birleştirin

Ev içinde vintage tarzı belirgin hale getirmek için farklı stillerden destek almanız gerekebilir. Vintage dekorasyon için rustik ve endüstriyel tarzın sunduğu pek çok detayı kullanabilirsiniz. Bu noktada doğadan ilham alan ahşap malzeme ve dekorasyon ürünlerini evinize konuk edebilirsiniz. Pek çok farklı eşyayı bütün haline getiren endüstriyel tarzın sunduğu karışık objeleri de vintage dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Nostaljik Aksesuarlar Eklemeyi Unutmayın

Vintage denildiğinde akla ilk gelen nostaljik eşyalar olabilir. Özellikle ev dekorasyonuna vintage bir dokunuş yapmak için ahşap ve ahşap görünümlü malzemelerden destek alabilirsiniz. Duvarı değerlendirmek istiyorsanız ahşap oymalı çerçeveler harika bir tercih olabilir. Bunun için çerçevenin içerisine geçmişte kült halini almış film afişi, poster ve sanatçıları yerleştirebilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Salona Şıklık Katacak Sehpa Fikirleri
Sonraki yazı
Ahşap Kapı Modelleri