Her Evin İhtiyaç Duyduğu Temel Ahşap Mobilyalar

Her Evin İhtiyaç Duyduğu Temel Ahşap Mobilyalar

Dekorasyon kişiden kişiye değişiyor olsa da herkesin evinde kullanması gereken bazı temel ahşap mobilyalar vardır. Aşağıda bahsedeceğimiz bu mobilyalar hem kullanış, hem konfor hem de evinize şıklık katabilmek için gereklidir.

1.Gardırobu

Yatak odası bir evin en önemli alanıdır. Gün boyunca kaybettiğiniz enerjiyi yatak odasında yatarak yakalayabilir, derin düşüncelere dalarak kafanızda yeni fikirler canlandırabilirsiniz. Kısacası yatak odası bir evde asla ikinci plana atılan yer olmamalıdır.  Yatak odasında uzandığınızda gözünüzü yoracak bir rengin ve mobilyanın olmaması gerekir. Ahşap doğal ve nefes alan yapısı sayesinde sizin daha iyi ve kaliteli bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.

2.Yemek Masası

Her evde mutlaka olması gereken eşyalardan biride yemek masasıdır. Ailenin kalabalık ya da iki kişiden oluşmasının hiçbir önemi yoktur. evinize gelebilecek misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz ve onlara güzel yemekler ikram edeceğiniz mutlaka bir masanızın olması gerekir. Ahşap masa modelleri eve göre seçilebilir ve mobilyaya göre dizayn edilebilir. Yemek masasının yanı sıra sandalye seçiminize de dikkat etmeniz gerekir. Yemek esnasında uzun sohbetlerinde edilebileceği göz önünde tutularak rahat ve konforlu olan modellere yönelmek gerekir.

3.Sehpa

Sehpa her evde bulunması gereken en önemli eşyalar arasındadır. Küçük olmalarından dolayı yokluğu hissedilmeyebilir, ancak evde bir sehpa olmadığında bunun fark edilirliği çok yüksek olacaktır.

4.Dolap

Dolaplar çok yönlü kullanılan eşyalar arasındadır. Modeline göre istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Mutfakta, oturma odasında, salonda hatta yatak odasında bile dolaplar kullanılabilir. Dolapların en büyük özelliği ortalıkta olmamasını istediğiniz şeyleri kaybedebilmesidir. Ancak kapaksız bir model seçildiğinde daha farklı bir amaç için kullanılabilir.

5.Kitaplık

İster çok kitap okuyun ister hiç kitap okumayın her evin ihtiyacı olan kitaplıktır. Günümüzde üretilen kitaplık modellerinin modern ve çağdaş çizgileri ise onları amacının dışında da kullanmaya yöneltmiştir. Eskiden kitaplık denildiğinde duvarın bir ucundan diğer ucu akla gelirdi, ancak bugün tasarımsal özelliklerinin ön plana çıkıyor olması onları çok yönlü hale getirmiştir. Sitemizden kitaplık modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Ahşap masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Country Ev Dekorasyonu Tarzı
Sonraki yazı
Küçük Odalar Nasıl Dekore Edilmeli?