Country Ev Dekorasyonu Tarzı

Country Ev Dekorasyonu Tarzı

Bir evi dekore ederken estetik, ahenk ve uyumu yakalayabilmek kolay değildir. İşlevsellik açısından güzel olan mobilyalar dekorasyon için uygun olmadığı gibi uyum sağlayan eşyalarda kullanım açısından yetersiz gelebilir. Bunun için yeni bir evi dekore ederken en ince ayrıntısına kadar hesap ederek detaylara dikkatlice odaklanmanız gerekir.

Ev dekorasyonunda son dönemlerde yükselen Country stili, estetik ve işlevselliği bir araya getirmeyi hedefler. Yani yalnızca kalabalık şehir hayatının dışında kalan müstakil evlerin değil şehir merkezindeki apartman dairesinin de bu tarza sahip olması mümkündür.

Country stili her ne kadar adından bir şeyler çağrıştırıyor olsa da genelde insanlar bu stil hakkında pek fikir sahibi değildir. Bu tarz için genel bir tanımlama yaparsak kırsal tarz demek yerinde olacaktır.

Country Dekorasyonun Özellikleri

Country tarzını kullanmak istiyorsanız bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir, çünkü bu tarzda modernlikten ziyade klasiklik ön plandadır. Villa tip evlerde çok fazla tercih edilen bu tarzda çiçekli detaylar öndedir. Country tarzı yaklaşık olarak 200 yıl kadar öncesi dönemi kapsar. Örneğin o dönemlerde insanların sıkça kullanmış olduğu duvar kağıtları tarzın önemli bir parçasıdır.

Günlük yaşamınız içinde sadelikten yanaysanız bu tarz size çok uygun olmayabilir, çünkü bu tarzda tavandan duvara, zeminden eşyalara varıncaya kadar pek çok detay vardır.

Country Tarzında Renk Seçenekleri

Country stilinde doğal ve sıcak renkler ön plandadır. Kahverengi ve tonları, yeşil ve canlı renkler dekorasyonun stilinde en çok tercih edilenlerdir. Ahşap ise yine bu dekorasyonda öne çıkan malzemedir.

Bu stile sahip olan bir odadan içeri girdiğinizde ahşabın o muhteşem kokusunu hisseder ve otantik bir hava bulursunuz.

Country Tarzı Ev Dekorasyonu Mobilyaları

Country ev dekorasyonunda mobilyalar eskitilmiş tarzdadır. Duvar rafları, vintage tarzı lambaderler, dream bar, işlemeli berjer ve sandalyeler iyi bir seçimdir.

Country tarzında ev dekorasyonuna merak saldıysanız sanal mağazamızdan seçeceğiniz ürünler ve aksesuarlarla bunu en güzel şekilde yapabilirsiniz. Bu tarzda eskitme ve ahşap ön planda olduğu için metal kullanımından olabildiğince kaçınmanız tavsiye edilir.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Okuma Köşesi için Kitaplık Modelleri
Sonraki yazı
Her Evin İhtiyaç Duyduğu Temel Ahşap Mobilyalar