Hangi Dekorasyon Stilinde Hangi TV Ünitesi Kullanılmalı?

Hangi Dekorasyon Stilinde Hangi TV Ünitesi Kullanılmalı

Televizyon oturma odasında en göz önünde olması gereken eşyaların başında gelir. Eğer evin dekorasyonunun yerli yerinde olmasını istiyorsanız o zaman televizyonu koyduğunuz yer ve ünitenin şık olmasına dikkat etmeniz gerekir.

TV ünitesi seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk kural dekorasyonun ne yönde olmasını istediğinizdir. Çünkü TV ünitesi içerideki ambiyansı etkiler ve yön verir.

Canlı ve Enerjik TV Üniteleri

Eğer genç bir ev dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız o zaman TV ünitesi konusunda renkli modelleri tercih etmeniz gerekir. Öğrenci evleri ya da yeni evliler için ideal olan seçim, kitap ve oyun konsolu yerleştirilebilecek TV ünitesi modellerinden yana olmalıdır.

Modern TV Üniteleri

Modern bir tasarımdan yanaysanız farklı dokuları bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz. Açık raf ve dolap olan modeller bir arada TV ünitesinde şık bir duruşa sahip olacaklardır.

Sade TV Üniteleri

Mobilya konusunda sadelikten yana olanlar genelde doğal dokulara önem verirler.  Sade mobilyalarda renk seçimine dikkat etmek önemlidir. Örneğin çok dikkat çeken renkler sade TV ünitesi modellerinde olmaması gerekir. Düz renk ve abartı olmayan bir ünite sadelik arayanlar için iyi bir tercihtir.

Geniş Aileler İçin TV Üniteleri

Geniş ailelerin en büyük sorunu dağınıklıktır. Özellikle küçük çocukları olduğunda dekorasyon genelde ikinci plana atılır. Bu nedenle geniş ailelerin tercih ettikleri TV ünitesi çekmeceli olan modellerdir. Çekmeceler ortalıktaki fazlalıkların pratik bir şekilde kaldırılmasını sağlayabilir.

Özel Dizayn Ahşap TV Üniteleri

Özel dizayn adından da anlaşılacağı gibi bazen kişiye bazen de mekana özel olarak hazırlanmış tasarımlardır. Evinizin tasarımına uygun hazırlanan özel dizayn TV ünitelerinin en büyük avantajı size özel olmasıdır.

Klasik TV Üniteleri

Klasik her dönem vazgeçilmezdir. Klasik bir TV ünitesi seçiminde ise genelde işlemeli modeller fazlaca karşımıza çıkar. Oymalı, parlak dokulu modeller klasik isteyenlerin ilk tercihleridir.

Retro Stiller

Evinizde nostalji havası oluşturmak istiyorsanız 70’li yılları hatırlatan retro stiller sizin için iyi bir tercih olabilir.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
İskandinav Dekorasyon Akımı Nedir?
Sonraki yazı
Beyaz Modern Ahşap Mobilyalar