Geniş Salonlarda Dekorasyon Fikirleri

Geniş Salonlarda Dekorasyon Fikirleri

Salonlar evin en özel alanları olmasının yanı sıra fazla vakit geçirilen kısımlarından biridir. Bu nedenle salonunuzu dekore ederken daha fazla ayrıntıya dikkat etmeniz gerekir. Ailece vakit geçirdiğiniz bir alan olan salon için kullandığınız tüm parçalarda kullanışlılık ve konforu ön planda tutabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken birçok detay vardır. Özellikle salonun büyük ya da küçük oluşuna göre dekorasyon ve kullanılan malzemeler değişiklik gösterebilir. Geniş bir salona koyacağınız tüm parçaların bütünlük sağlaması için daha fazla ayrıntıyı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Geniş bir salonu dekore ederken nelere dikkat etmeliyim diye düşünenlerdenseniz sizler için birkaç öneri derledik.

Odak Noktası Belirleyin

Salon gibi geniş ve kapsamlı alanları dekore ederken belli bir odak noktasına yoğunlaşmak işinizi kolaylaştırır. Özellikle bir mobilyayı odak noktası olarak almak dekorasyon konusunda size yol gösterici olabilir. Seçtiğiniz odak noktasının salondaki en göz alıcı parça olmasına ayrıca dikkat etmeyi unutmayın.

Zıt Renkleri Kombinleyin

Geniş bir salona sahip olmak pek çok parçayı salonunuzda konuk etmenizi sağlar. Zıt renklerden oluşan obje ve ürünleri salonunuzla uyumlu hale getirebilirsiniz. Geniş bir salonda zıt renklerden oluşan parçalar ortama ayrı bir bütünlük katar. Aynı zamanda seçtiğiniz zıt renklerin koyu tonlarda olmasına ayrıca dikkat etmenizde fayda var.

Halıların Boyutunu Doğru Ayarlayın

Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda halılar tamamlayıcı parça görevi üstlenir. Ortama uygun bir halı modeli ve rengi seçmek kadar boyutu da önemlidir. Bu nedenle salona uygun bir halı alırken boyut olarak ortama uygunluğuna ayrıca bakmanız gerekir. Tercih ettiğiniz halının koltuk ayaklarının başladığı yerde bitmesi ideal bir görüntü sunacaktır.

Konsol ile Doluluk Yakalayın

Geniş bir salona sahipseniz ve ortamı doldurmak için gereksiz eşya kalabalığı istemiyorsanız konsollardan yardım alabilirsiniz. İçerisine birçok eşyayı yerleştirerek konsolla salonda pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Salondaki koltukların yerleşimine göre konsol için uygun bir yer ayarlayabilirsiniz. Özellikle salonun ortasında duran bir koltuğunuz varsa salonu daha dolu göstermek için konsolu hemen arkasına yerleştirebilirsiniz. Bu noktada konsolun koltuklarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda var.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki yazı
Mobilyada Renk Seçimi Nasıl Olmalı?