Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunda kendi zevkiniz ve duygularınızı ön planda tutmanız daha kusursuz bir sonuç elde etmenizi sağlar. Konforlu, huzurlu ve fonksiyonel bir dekorasyon yaratmak için eşya seçiminden ince detaylara kadar pek çok detaya dikkat etmeniz gerekir. Tasarladığınız evde aidiyet duygusunu hissetmeniz açısından yaptığınız her yenilik büyük önem taşır.

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Evin Stili

Herkesin gözden kaçırdığı detayların başında evin stili yer alır. Kendinize ve yaşam biçiminize uygun bir ev dekorasyon tarzı belirleyerek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle modern, klasik, etnik ve minimal tarzlar başta olmak üzere pek çok seçeneği evinize uyarlayabilirsiniz.

Zemin

Eve bütünlük katan zemin seçiminde hakim tarza uygun seçeneklere yönelmek oldukça önemlidir. Burada evin boyutuna göre zemin tercihi yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Küçük bir eve sahipseniz koyu renk zemin yerine daha açık renkler seçmeniz evi aydınlık gösterecektir.

Duvarlar

Duvar boyası seçerken çoğunlukla evinizde görmeyi istediğiniz renklere yönelirsiniz. Ancak zevkinize uygun renkler kadar evin ölçüleri de önemlidir. Bu noktada küçük ve dar bir eviniz varsa koyu renk tercih etmeniz ortamı daha karanlık ve küçük gösterebilir. Evinizin tamamında aynı renklerden yararlanmak yerine belli bölgelere taş duvar ya da farklı kaplamalar uygulayabilirsiniz.

Perdeler

Ev dekorasyonunda tamamlayıcı parçalar arasında yer alan perdeler sade ve göz yormayan ürünler şeklinde tercih edilebilir. Sade model ve renklere ev sahipliği yapan perdeler seçerek bütünlük yakalayabilirsiniz.

Aydınlatma

Ev dekorasyonunda klasik aydınlatmalar yerine ortama uygun seçeneklerden yararlanmak oldukça önemlidir. Tercih ettiğiniz bir aydınlatma ortamın havasını değiştirmede etkin rol oynar. Çalışma alanları ve banyo gibi ortamlar için daha dinamik ışık seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Mobilyalar

Ev ortamında mobilyaların renginden tarzına kadar pek çok detay önemli bir yere sahiptir. Mobilya seçimlerinde farklı renklerden oluşan koltuk ve döşemeler isteyebilirsiniz. Bu noktada koltuklar arasındaki uyumu bozmamak için en fazla iki farklı rengi karıştırmaya dikkat etmeniz gerekir. Koltukların yanına üçüncü bir yenilik katmak evdeki bütünlüğün bozulmasına neden olabilir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Dekorasyonda Bahar Trendi
Sonraki yazı
Geniş Salonlarda Dekorasyon Fikirleri