Dekorasyonda Bahar Trendi

Dekorasyonda Bahar Trendi

Mevsim koşullarına göre evinizi farklı şekilde dekore etmek maksimum verim açısından oldukça önemlidir. Havaların ısınması ve etrafın yeşermesi ile kendini gösteren bahar aylarında evinize farklı bir soluk kazandırmak isteyebilirsiniz. Bu renkli mevsimi baharın ruhuna uygun renkler ve dekoratif ürünler ile karşılayabilirsiniz. Canlı renklerin ve gün ışığından yararlanmanın ön planda olduğu bu mevsimde pek çok detayı ön plana çıkarmanız mümkün.

Küçük ve büyük değişikliklerle bahar trendini yakalamak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Gün Işığını İçeri Alın

Ev dekorasyonunda ışığın içeriye yeterli miktarda girmesi önemli bir adımdır. Özellikle dar ve küçük ev ortamlarında ışığın miktarı yetersiz kaldığında dekorasyonunuz amacına ulaşamayabilir. Perdeleri açmanın yanı sıra gün ışığını yeterli şekilde almak için açık renkli ürünler tercih etmeniz gerekir.

Baharın Enerjisini Ortama Yansıtın

Bahar aylarının gelişi ile birlikte kışın kasvetli havası yerini renkli parçalara bırakmalıdır. Bu noktada en azından renkli dekoratif ürünler kullanmak baharın gelişi için önemli bir adım olacaktır. Parlak ve canlı bir alan yaratmak için bahara uygun bitkilerden yardım alabilirsiniz. Koltuklarınızdaki klasik renklere hareket kazandırmak için renkli kırlentler tercih edebilirsiniz.

Evinizi Çiçeklendirin

Baharın gelişi ile birlikte birçok çiçek türünün açtığını ya da açmaya yakın olduğunu görebilirsiniz. Sevdiğiniz bu çiçekleri evinizde ağırlayarak çok daha canlı bir alan yaratabilirsiniz. Taze çiçeklerin bol olduğu bahar aylarında mevsime uygun çiçekleri araştırarak evinizin farklı köşelerine ekleyebilirsiniz.

Mobilyalarınıza El Atın

Kışın sakin ve kasvetli havasının yerini renkli parçalara bırakmanın zamanı geldi. Bunun için büyük parçalar olan mobilyalara el atarak işleme başlayabilirsiniz. Özellikle kış aylarına uygun soğuktan korunma yöntemlerine göre dekorasyon yaptıysanız bunu değiştirebilirsiniz. Pencerenin önünü kapatan bir koltuk ya da yatak varsa yerini değiştirerek işe koyulabilirsiniz. Koltuk ve yatak gibi ürünlere renk katmak için bahara uygun canlı örtüleri tercih edebilirsiniz.

Duvarlara Baharı Yansıtın

Evinize yeni bir soluk getirirken duvarların gücünü arka plana atmamanızda fayda var. Özellikle yatak odası, antre ve oturma odası gibi alanlarda çiçek desenlerinden oluşan tablolar ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra daha kalıcı değişiklikler için duvarın bir kısmına canlı duvar kağıtları yapabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Chester Koltuk Nedir? Chester Koltuk Kullanımı Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler