Duvar İçin Hangi Raflar Trend?

Duvar İçin Hangi Raflar Trend

Trend kelimesi hem dekorasyon hem de moda için önemlidir. Ancak eviniz için bu kelimeyi tek başına kullanmak biraz yalın kalabilir. Bu nedenle trend kelimesinin yanına dekoratif kelimesinin de eklenmesi doğru olacaktır.

Dekoratif demek sadece şık demek değildir. Yani bir evin bütünü ile uyum sağlayabilen, birlikte kullanıldığı eşyalarla kombin oluşturabilen anlamına gelir. Eğer sizde eviniz ya da iş yeriniz için bir raf tercih edecekseniz o zaman seçiminizi bu doğrultuda yapmanız gerekir.

Ev dekorasyonunda trendlere baktığımızda geçtiğimiz birkaç yıl boyunca sadelik ve minimalist akımın ön plana çıktığını görebiliyoruz. Özellikle de duvar raf modellerinde sade ve gösterişten uzak küçük modeller mekanlarda sıklıkla tercih edilen eşyalar oldu.

Yaratıcı Seçimler  

Yaratıcılık ev dekorasyonu için kilit noktadır. Eğer evinizde bu kilit noktaya dikkat ederseniz harika bir eve sahip olabilirsiniz. Duvar raflarınız ise yaratıcılık anlamında iyi bir tercihtir. Duvarlarınızda hoş bir görünüm sağlayabilecek raflarla harikalar yaratabilirsiniz.

Genişlik ve Büyüklük

Duvar rafları için genişlik ve büyüklük kritik iki kavramdır. Bir rafın küçük olması içinde yaratıcılık olduğu sürece duvarlarınızın doldurulması için yeterli olacaktır. Büyük raflar ise genelde sadelikten uzak olacağından dolayı duvarlarda beklediğiniz hoş etkiyi oluşturmayacaktır.

Ahşap Duvar Rafları

Ahşap hem kalite hem de otantik bir hava katabilmek için oldukça önemli bir malzemedir. Ahşap duvar rafları evinize doğallık kazandırırken dekorasyonunuz içinde iyi bir tercih olacaktır. Ahşap duvar rafları tek başına güzel bir görüntü oluştururken mobilyada birbirini tamamlayan seçenekler olması ise mekanın havasını daha da çok değiştirecektir.

Ahşap Dolaplar

Ahşap duvarlarda şık bir tema oluştururken köşelerde de ideal bir tercih olabilir. Ahşap bir dolapla koltuk yanı ya da duvarlarınızdaki ölü alanları rahatlıkla canlandırabilirsiniz.

Ahşap Kitaplık

Ahşap kitaplık duvarda kullanacağınız raflar gibi dekorasyonunuzda önemli bir yere sahip olacaktır. Kitaplık boyutlarını ise kullanacağınız yere göre belirleyebilirsiniz.

Evinizin dekorasyonunda sade, ancak dekoratif bir hava oluşturmak istiyorsanız seçiminizi ahşaptan yana kullanmalısınız.

Ahşap masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Beyaz Modern Ahşap Mobilyalar
Sonraki yazı
Vintage Nedir? Nerelerde Kullanılır?