Dış Mekan Ahşap Mobilyaların Bakımı Nasıl Olmalı?

Dış Mekan Ahşap Mobilyaların Bakımı Nasıl Olmalı

Koronadan dolayı evde geçirdiğimiz zaman arttıkça, dış mekan mobilyaları daha fazla gözümüze çarpmaya başlıyor. Sahip olduğunuz dış mekan mobilyalarınız var ve bunların ömrünü uzatmak istiyorsanız ara sıra temizliğini yapmaya özen göstermeniz gerekir. Çünkü havalar ısındıkça bu mobilyalara daha fazla ihtiyacınız olacak.

Peki, dış mekanda kullandığınız mobilyalarınızın bakımını nasıl yapmalısınız.

Dış Mekan Mobilya Bakımı

Önce Tozlarını Almalısınız: Bir bez veya fırça ile dış mekan ahşap mobilyalarınızın üzerinden dikkatlice geçin. Birikmiş kiri, tozu ve kalıntıları temizleyip, örümcek ağlarından kurtulun. Toz alırken, sıkılması veya değiştirilmesi gereken vidalar veya parçalar varsa bunları gözden geçirin.

Nemli Bezle Silin: Dış mekan ahşap mobilyalarınızı hafif nemlendirilmiş bir bezle silin. Derin bir temizlik yapmak istiyorsanız yumuşak araba fırçası kullanabilirsiniz.

İyice Kurulayın: Sildiniz mobilyanızı bezle kurulayın, ardından kuruması için güneşte bırakın.

Minder Temizliği: Dış mekan minderlerinizde çıkarabileceğiniz kılıflar varsa, bunları çıkarın ve yıkayın. Yastıkları temizlemek için önce elektrikli süpürge kullanın. İsterseniz bezle tozunu alabilirsiniz. Bunun için 1 çorba kaşığı deterjanı kovaya dökün ve süngeri batırarak silin. Daha sonra kurulayın ve kuruması için güneşte bekletin.

Ahşap dış mekan mobilyalarınızda kuş pisliği, toz ve kir fark ederseniz hemen temizleyin. Aksi takdirde kalıcı hasar veya lekenin kalıcı olmasını sağlarsınız.

Örtün: Dış mekan mobilyalarınızı uzun süre kullanmayacaksanız, ahşaba zarar vermeyecek örtüyle kapatın. Örtü ahşabı ve minderleri yağmur ve güneşe karşı koruyacak mobilyanızın ömrünü uzatacaktır.

İçeri Alın: Dış mekan ahşap mobilyalarınızı korumanın en etkili yolu içeriye almaktır. Eğer evinizde yeriniz varsa, uzun süre kullanmayacağınız mobilyanızı zarar görmemesi için içeri alın. Özellikle kış mevsiminde bu çok önemlidir.

Güçlü Temizlikten Kaçının: Dış mekan ahşap mobilyalarını yıkamak tavsiye edilmez, çünkü basınçlı su çatlaklara neden olur.

Dış mekan mobilyalarını zaman zaman temizlenmek ve dolgu macunu kullanılmışsa birkaç yılda bir tekrarlamak faydalıdır. Yıl boyunca dış mekan ahşap mobilyalarının temizliği, mobilyaların ömrünü uzatmanıza yardımcı olacaktır.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Eskitme Mobilyalarla Dekorasyon Önerileri
Sonraki yazı
Döşemeli Sandalye Modelleri