Döşemeli Sandalye Modelleri

Döşemeli Sandalye Modelleri

Döşemeli sandalyelerle dekorasyon yapmak, bir mekanı farklı kılan zarif mobilyaları tercih ettiğiniz anlamına gelir.

Doğru sandalyeleri seçmek kolay değildir. Ancak uzman tavsiyelerinden yola çıkmak ihtiyacınızı karşılayan mükemmel sandalyeyi seçmenizi kolaylaştıracaktır.

Döşemeli sandalyeler, ister bir kafenin modern dekorasyonunda, ister bir evin samimi yemek odasında olsun kullanılmaya uygundur. Yani herhangi bir masa için döşemeli sandalye almak, yemek zamanının rahat ve konforlu bir şekilde geçirileceği anlamına gelir.

Klasik mi Yoksa Modern Sandalye mi?

Döşemeli sandalyeler, klasik mobilya için uygundur. Ancak bazı insanlar sadece koltuk veya sırtın döşemeli olduğu stilleri seçerler. Klasik döşemeli sandalyeler, minimalist bir tasarıma sahip ortamda şık duracağı gibi modern döşemeli sandalyelerde aynı hissiyatı verebilir. Farkı yaratacak detay ise sandalyelerin farklı aksesuarlarla tamamlandığında ortaya çıkacaktır.

İki tür döşemeli sandalye vardır. Bunlar şöyledir:

  1. Dokuma üzerine dolgulu olanlar
  2. Ahşap tahtalar üzerinde dolgulu olanlar.
Döşemeli Sandalyeler İçin Kaplama Nasıl Seçilir?

Döşemeli sandalyeler, kaplamalar ile özelleştirilebilir. Renkleri, kumaş türlerini ve yüzeyleri seçerken stil ve yaratıcılık devreye girer. Şaşırtıcı, özgün kombinasyonlar ortama göre tasarlanabilir. Bunun için sandalye eğer özel yapım olacaksa odanızın genel dekorunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

Mükemmel bir döşemeli sandalyeyi seçmeden önce, tasarımın tek önemli unsur olmadığını anlamanız gerekir. Özellikle kumaşın direnci ve temizlemenin kolaylığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Restoranlar ve kafeler gibi insanların yoğun olduğu ortamlarda, kumaşın silinebilirliğine özel önem verilerek aşınmaya dayanıklı olması gerekir.

Kumaşın Sürtünme Direnci

Sandalyeler bir evde en çok kullanılan eşyalar arasında yer alır. Bunun için satın alacağınız sandalyede öncelikli olarak kumaşın sağlamlığına bakmanız gerekir. Sağlam bir kumaş her ne kadar çok fazla kullanılıyor olsa da kolay kolay yıpranmayacak ve renklerini değiştirmeyecektir.

Kumaşın Rengi

Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak tüm kumaşlar solmaya başlar. Solmaya etki eden faktörlerin başında güneş ışığı ve yapay ışık vardır. Doğal olarak kalitesiz bir kumaşa sahip olan sandalye güneşe ve yapay ışığa maruz kaldığında çok hızlı solmaya başlar, bu da sandalyenin bir süre sonra şık görüntüsünün ortadan kaybolmasına neden olur.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Dış Mekan Ahşap Mobilyaların Bakımı Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Ahşap Köşe Mobilyalar