Eskitme Mobilyalarla Dekorasyon Önerileri

Eskitme Mobilyalarla Dekorasyon Önerileri

Bazı insanlar rengarenk mobilyaları tercih ederken bazıları nostaljiye geri dönüş yaparak eskitme mobilyaları tercih ediyor. Hatta günümüzde gençler bile eskitme mobilyaları tercih etmeye başladılar.

Evlerin ya da ofislerin her köşesinde görselliğin ön plana çıkarılması için eskitme mobilyalar tercih edilebilir. Üstelik doğru seçim yapıldığında çok daha şık alanlar ortaya çıkarılabilir.

Eskitme mobilyalar özellikle salon ve antre için tercih edilir. Örneğin satın alacağınız mobilya büyük bir salon için ise gösterişli ve büyük bir yemek masası ve yanında konsol birbirinin tamamlayıcısı olacaktır. Salonun tam ortasına yerleştireceğiniz dekoratif bir orta sehpa ise göz ardı edilmemelidir.

Eskitme mobilyalarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu renk seçimidir. Örneğin kırmızı tonlarına sahip koltuk takımınız varsa beyaz bir eskitme mobilya tamamlayıcı olacaktır. Oymalı modellerde ise eskitme zengin bir duruş katar.

Eskitme mobilyalar bugünkü adıyla “Vintage Tarzı” şeklinde tanımlanır. Yani antika tarzından esinlenmiş olan bu mobilyalar kendinizi saraylarda yaşıyormuş gibi hissetmenizi sağlar.

Eskitme mobilyalar günümüz tarzıyla modern bir mobilyaya rahatlıkla dönüştürülebilir. Farklı renk seçenekleri halinde sunuluyor olması, evinizin dekorunu istediğiniz şekilde yapabilmenize imkan sağlayabilir.

Eskitme mobilya kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise aksesuarlarınızdır. Örneğin duvara monte edilecek dekoratif çerçeveli şık bir ayna mobilyanızın dekorasyonla bütünleşmesinde önemli rol oynar.

Mobilyalarda minder seçiminde ise canlı renklere ağırlık vermeniz gerekir. Çiçek desenli modeller eskitme mobilyalarda tercih edilebilir.

Eskitme Mobilyalarla Antre Dekorasyonu

Bir evin girişi oldukça önemlidir. Çünkü giriş aynı zamanda evin genel dokusu hakkında fikir verecektir. Eskitme mobilyalardan oluşturacağınız antrenin ise canlı olmasını sağlamanız gerekir. Antrenizde şık eskitme bir dresuar tercih edebilirsiniz. Ya da evinizde eskiden kalma bir çeyiz sandığı varsa günümüz modern tasarımlarıyla bir araya getirerek şık bir antre oluşturabilirsiniz.

Antrede dikkat edilmesi gereken hususlardan biride aydınlatmadır. Bu tarz mobilyalarda beyaz ışıktan ziyade sarı ışık kullanılması mobilyanın gösterişi açısından doğru tercih olacaktır.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Çam Ağacından İyi Mobilya Olur mu?
Sonraki yazı
Dış Mekan Ahşap Mobilyaların Bakımı Nasıl Olmalı?