Ev Dekorasyonunda Ahşabın Önemi

Ev Dekorasyonunda Ahşabın Önemi

Herkes evinde hayalini kurduğu dekorasyon örneğini yansıtmak için farklı yollar dener. Aradığınız ev dekorasyonuna bağlı olarak kullanacağınız malzeme türleri değişiklik gösterebilir. Özellikle evde kullanılacak mobilya ve aksesuarları seçerken ahşabın gücünden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Sezonun trendlerine ve döneme bağlı olarak ev dekorasyonunda kullanılan ahşaplar değişiklik gösterebilir. En az işlem görmüş masif malzemeler başta olmak üzere pek çok seçeneği ahşap mobilyalarda uygulayabilirsiniz. Ölçülü ve tam kararında bir ahşap kullanımı için herkesin dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar var. Burada ahşap ürünlerle birlikte kombinlediğiniz ev eşyaları oldukça önemlidir.

Ev dekorasyonunda ahşabın önemi ve kullanımı ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ahşabı Evin Tüm Bölümlerinde Kullanabilirsiniz

Genel olarak evin pek çok yerinde ahşap malzemeleri kullanabilirsiniz. Masa, sandalye ve kitaplık gibi ürünlerin ahşap versiyonu sayesinde evinizde ölçülü ve hoş bir ahşap görünümü yakalayabilirsiniz. Evin tavanı, zemini ve duvarında da ahşabın sıcak dokusunu kullanmanız mümkün. Ölçülü bir kullanım için duvar ve tavanda yoğunluk yaratmadan ahşap ürünlere yer vermeniz daha doğru olacaktır.

Ahşapla Dar Odalara Alan Kazandırmak Mümkün

Yaşam alanınızın küçük ya da dar olması ahşap malzemeleri kullanmanıza engel değildir. Özellikle bazı odalarda duvarlardan destek alarak kullanışlı ve şık ahşap dekor ürünleri elde edebilirsiniz. Mutfakta duvarları değerlendirmek için ahşap raflar yapabilirsiniz. Aynı şekilde oturma odasına şık bir kitaplık arıyorsanız duvara monte edilen ahşap kitaplıklara yönelebilirsiniz.

Ahşabın İşlenme Şeklini Önemseyin

Her alanda farklı bir ahşap türü kullanmanız gerekebilir. Ev içindeki odalara ve hâkim olan tarza bağlı olarak ahşabın işlem görme derecesi değişebilir. Özellikle daha az işlenmiş malzemelerle doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız masif ahşap tam size göre.  Ahşap kitaplık ve diğer ev eşyaları için masif başta olmak üzere pek çok işlenme seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Ahşabı Her Yerde Kullanmaktan Kaçının

Evinizi ahşap konsepte uygun olarak dekore ederken pek çok alanda ahşap malzeme kullanmayı isteyebilirsiniz. Ancak evde yoğun olarak kullanılan ahşap malzemeler boğucu ve istenmeyen görüntülere neden olabilir. Bunun yerine odaların belli bölümlerinde az miktarda ahşap malzemelere yer verebilirsiniz. Zeminde, tavanda ya da duvarda kullanılabilecek ahşap malzemeler buna örnek gösterilebilir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Bar Sandalyesi Modelleri
Sonraki yazı
Modern Rustik Tasarımda Ahşap Fikirleri