Ahşap Zigon Sehpa Modelleri

Ahşap Zigon Sehpa Modelleri

Ahşap zigon sehpa iç içe girebilen parçalardan oluşur. Bir evin dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan zigon sehpalar oturma odalarının ve salonların vazgeçilmezidir. Misafir konuk ederken pratik bir sunum yapmanıza imkan sağlayan ahşap zigon sehpa modelleri ise kullanılacak olan alana göre değişiklik gösterir.

Ahşap Zigon Sehpa Kullanımları

Ahşap zigon sehpaların en önemli özelliği göz yormamasıdır. Kullanılan mekanda kalabalık bir hava oluşturmaması her mobilyayla uyum sağlayabilmesi tercih edilirliğini artırırken, isteğe bağlı farklı renklerde de satın alınabilir. Ahşap zigon sehpa tasarımı yapılırken kaç parça olduğu da göz önünde bulundurulur. Bazı modellerde 3 parça bulunurken bazı modellerde ise 5 parçaya kadar sehpa bulunabilir. Zigon sehpalar ilk olarak 18.YY’da kullanılmaya başlamış ve o dönemin revaçta olan mobilyalarına uyum sağlaması için genellikle ahşap modeller tercih edilmiştir.

Ahşap Tepsi Zigon Sehpa Modelleri

Ahşap zigon sehpalarda birçok tasarım vardır. Bunlardan bir tanesi de tepsi olan modellerdir. Şık ve kullanışlı olmasından dolayı bu modeller tercih edilirken kahve ya da beyaz ahşaptan oluşan ayaklarla da dekorasyona uyum sağlanabilir.

Modern Ahşap Zigon Sehpa Modelleri

Ahşap hem klasik hem de modern bir üründür. Örneğin tek başına kullanıldığında klasik bir ahşap zigon sehpa oluşturulurken, eklenecek metal parçalarla da modern bir hale dönüştürülebilir. Yuvarlak olan modeller, iç içe toplanan modeller ve kare şeklindeki modeller modern ahşap zigon sehpalarda önemli tercihlerdir.

Farklı ve Şık Tasarımlar

Ahşap denildiğinde klasik ve vintage bir tarz akla geliyor olsa da ahşabı doğru eşyalarla tamamladığınızda farklı ve şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.  Örneğin yazlığınızın bahçesinde kullanacağınız ahşap zigon sehpalarınızın bacaklarını demir yaparak hem daha hafif olmasını hem de modern olmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap Mobilya ve Aksesuar Modelleri

Ahşap binlerce yıldan beri kullanılan ve binlerce farklı ürün yelpazesine sahip olan bir malzemedir. Sitemiz üzerinde satın alabileceğiniz birçok ahşap ürün yer almaktadır. Kaliteli ve uzun ömürlü olması ahşap kullanımını cazip hale getirirken mekan içerisinde doğal bir görünüm oluşturmasına da yardımcı olacaktır.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşap Yemek Masası Modelleri
Sonraki yazı
Ahşap Yüzeyindeki Leke Nasıl Çıkar?