Ahşap Yemek Masası Modelleri

Ahşap Yemek Masası Modelleri

Ahşap masalar evde, ofiste, cafede ve restoranda tercih edilen eşyalar arasında yer alır. Çok uzun yıllardan beri üretilen ahşap masa farklı tasarımlara sahiptir. Mekânın uygunluğuna ve dekorasyona uygun olarak üretilen masaların seçimi ise tamamen kişisel zevklere dayanır.

Ahşap tek başına masa olarak üretilebilirken metal ve cam destekli olarak da üretilebilir. Kullanılan malzeme ve ortaya çıkan tasarım tamamen işçiliğe bağlı olarak değişiklik göstereceğinden doğru ahşaptan yapılmış olan bir masanın seçimi önemlidir.

Ahşap Masa Çeşitleri

Ahşap diğer malzemelere oranla çok daha dayanıklı, bakımı ve temizliği kolay olan malzemedir. Her mekâna uygundur, ancak ahşabı tamamlayan ürünlerin seçilmesiyle ortamdaki şıklığı çok daha ön plana çıkaracaktır. Ahşap masa üretiminde kullanılan farklı ağaçlar vardır. Örneğin; masif ahşap tercih ediliyorsa bu durumda ağaçta ekstra bir katkı yapılmaz. Ahşabın en doğal hali olduğundan dolayı çok daha şık bir görüntü oluşur.

Ahşabın doğal görüntüsünün bozulmaması için kendi rengi en ideal olan seçenektir, ancak herkesin tarzına göre ahşap farklı renklerde de üretilebilir. Ahşabın fiyatını belirleyen ise kullanılan ağacın cinsi ve yapılan işçiliktir. Eğer ahşapta çok fazla işçilik varsa bu durumda fiyatı da yüksek olacaktır.

Ahşap Yemek Masası Modelleri

Yemek masası evlerde her zaman baş köşeyi korumuştur. Misafirlerin ağırlanması, aile toplantılarının yapılmasını sağladığı gibi günlük yemeklerin yenmesinde de kullanılabilir. Ahşap yemek masası farklı büyüklüklerde tasarlanmıştır. Bunun için mekânın büyüklüğüne uygun olan bir modelin tercih edilmesi gerekir. Ahşap yemek masasında tek bir tabaka olabileceği gibi isteğe bağlı olarak açılıp kapanabilen modellerde tercih edilebilir. Ahşap yemek masasında modeli belirleyen faktörlerden biri de tasarımdır. Örneğin; yuvarlak masalar olduğu gibi kare ve dikdörtgen modellerde mevcuttur.

Çalışma Masası Modelleri

Çalışma masaları özellikle iş ortamında tercih edilen modellerdir. Bunun için de evlerde kullanılan masalara göre daha farklı fonksiyonlara sahip olabilirler. Ancak evde kullanılacak olan çalışma masası modelleri de vardır. Bu tip masalarda kullanım alanı ve konforu önemlidir. Saatlerce çalışmak zorunda kaldığınız durumda bile masanın sizi yormaması dikkate alınmalıdır.

Ahşap masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
İdeal Sandalye Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Ahşap Zigon Sehpa Modelleri