Ahşap Vestiyer Seçimi Nasıl Olmalı?

Ahşap Vestiyer Seçimi Nasıl Olmalı

Antrelerde, ayakkabı ve ceketlerin muhafaza edilmesine yarayan vestiyer, ev dekorasyonunu destekleyen önemli bir üründür. Çeşitli amaçlar ile kullanılabilen vestiyerler kullanıldıkları ortamda büyük bir etki yarattıkları için özenli bir şekilde seçilmeleri doğru bir tercih olacaktır. Evlerin boyutuna ve dekorasyonun tarzına göre seçilen değişik vestiyer modelleri hem fonksiyonel hem de estetik amaçlara hizmet eden bir dekorasyon eşyasıdır.

Ahşap Vestiyer Modelleri

Portmanto modelleri ev dizaynı konusunda oldukça etkilidir. Evin girişinden itibaren hakim olan havayı yaratan vestiyerler; ister özel olarak tasarlanabilir ister hazır bir şekilde satın alınabilir. Kişisel beğenilere uygun, karar verme konusunda zorluk yaşatmayan vestiyer modelleri, kullanılacağı alanda verimli bir etki yaratmak için doğru bir şekilde seçilmelidir. Farklı büyüklükte ve tarzda olan ahşap portmanto, alanınıza uygun modelleri seçmenizde size yardımcı olur ve ahşap detayları ile evinize sıcaklık katar.

Küçük Antrelerde Vestiyer Kullanımı

Küçük ev girişlerinde tercih edilen vestiyerler, alanı geniş gösterecek, kurtarıcı ürünler arasından seçilmelidir. Örneğin, aynalı vestiyer modelleri, alanda yarattıkları yansıma ile daha geniş bir ortam hissi verir. Bu durum, alan yönetimi konusunda başarılı bir girişimde bulunduğunuzu gösterir.

Küçük antrelerin daha küçük görünmemesi ve sıkışık hissettirmemesi için portmanto seçimlerinin portatif ve verimli olmasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple ferah, küçük ve tasarım vestiyerler tercih edilmelidir. Aynı zamanda vestiyer kapaklarının çevredeki mobilyalara veya duvarlara çarpmaması ve kolay açılabilmesi için sürgülü kapaklı olanlar tercih edilebilir.

Büyük Antrelerde Vestiyer Seçimi

Büyük antrelerde kullanılan vestiyerlerin anlamsız ve uyumsuz durmaması için dikkatli seçim yapılması önemlidir. Antre dekorasyonunun hakim olduğu konsepte uygun vestiyer seçimleri yapılması gerekir.  Geniş alanın verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayabilmek adına alan doldurma amacı ile birçok alakasız aksesuar birlikte kullanmaktan kaçınılmalıdır. Büyük portmanto modelleri tercih edilerek geniş alana verimli ve uyumlu bir hava katılabilir. Bu sebeple, daha fazla depolama avantajı sağlaması ile oldukça tercih edilir.

Geniş antre olan evlerde, ev girişinin dekorasyonu için portmantoyu destekleyen, uyumlu aksesuarların ve mobilyaların kullanılması konsepti taçlandırmak açısından önem taşır. Örneğin; şık bir berjer ile uyum yakaladığınız vestiyer, antrenize şahane bir ambiyans katacaktır. Estetik görünümünün yanı sıra ayakkabı giymenizi kolaylaştıracak bu mobilya, aynı zamanda işlevsel bir özelliğini de gözler önüne serer.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ev Dekorasyonunu Tamamlayan Ahşap Dekorasyon Önerileri
Sonraki yazı
Ahşap Dekorasyonda Olmazsa Olmaz Parçalar