Ahşap Kapı Modelleri

Ahşap Kapı Modelleri

Ahşap malzemelerden elde edilen eşyalar ev ortamında geniş bir yer kaplar. Farklı bir doku ve dayanıklılık sunan ahşap malzemeler arasında kapılar ilk sırada yer alır. Dekoratif yapısı ile karşınıza çıkan ahşap kapılar aynı zamanda sağlam özelliktedir. Farklı model ve ahşap dokularından oluşan kapılar sayesinde her kullanım alanı için ürün bulmak mümkündür. Standart olarak belli özelliklerde üretilen ahşap kapılar talebe göre farklı şekillerde hazırlanabilir. Özellikle ahşap kapının tasarımı ve motifleri kullanıcı tercihine göre değiştirilebilen detaylar arasındadır.

Birden fazla ahşap kapı modeli arasından beklentinize ve yaşam alanınıza uyum sağlayan seçenekleri bulabilirsiniz. Dikkat ve özen gerektiren el işçiliği ile hazırlanan ahşap kapılar uzun süre aynı yapısını koruyacak malzemelerle karşınıza çıkar. Ahşabın farklı işlemlerden geçmesi ile oluşan kapı modellerini aşağıda görebilirsiniz.

Doğal Ahşap Kapı

Herkesin kapı tercihi kullanım alanı ve zevkine göre değişiklik gösterir. Özellikle ev gibi yaşam alanlarında tarzınızı ve zevkinizi yansıtan ahşap kapı modelleri ile dekore edilmiş alanlar isteyebilirsiniz. Ev ve ofis gibi çeşitli çalışma alanlarında geniş yer kaplayan ahşap kapılar farklı malzemelerden yapılmış olabilir. Özellikle daha az işlem görmüş ahşabı tercih edenler doğal ahşap kapı seçeneklerine yönelebilir. Uzun süre dokusunu ve yapısını koruyan doğal ahşap kapılar daha az işlem görmesi ise bilinir. Diğer kapı seçeneklerinde olduğu gibi doğal ahşap kapılarda da farklı desen ve motifleri istemeniz mümkündür.

Masif Ahşap Kapı

Ahşap kapı modellerinde kullanılan ahşabın türü, kalitesi ve geçirdiği işlemler başta olmak üzere pek çok detay tasarımı doğrudan etkiler. Özellikle yaşam alanınıza ahşap malzemeleri taşımak istiyorsanız masif ahşap kapılara yönelebilirsiniz. Genel olarak masif ahşap kapı modellerini en iyi yansıtan ahşap türü olarak ifade edilir. Yapıldığı ağacın dokusunu ve rengini yansıtan masif ahşap kapı modelleri sayesinde beklentinize uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Ağaçların minimum işlemden geçmesi ile elde edilen masif ahşap farklı ağaç türlerinden yapılmış olabilir. Tercih edilen ağacın türü aynı zamanda masif ahşap kapı modelinin ömrünü etkileyebilir. Birbirinden farklı özellikler sergileyen ahşap kapı modelleri arasından zevkinize en uygun seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Dekorasyonda Vintage Dokunuşlar
Sonraki yazı
Dekorasyonda Kullanabileceğiniz 6 Ahşap Aksesuar