Dekorasyonda Kullanabileceğiniz 6 Ahşap Aksesuar

Dekorasyonda Kullanabileceğiniz 6 Ahşap Aksesuar

Ahşap malzemelerden yapılmış aksesuarlar ev dekorasyonunda geniş bir yer kaplar. Bunun yanı sıra farklı alanlarda da ahşap malzemelerden yapılmış ürünlerle dekorasyonu tamamlamanız mümkündür. Doğal bir malzeme olan ahşap özellikle ev dekorasyonunda sıcak bir atmosfer yaratmak için sıklıkla tercih edilir. Kullanıcı ihtiyacına göre farklı şekillere ve tasarımlara uyum sağlayan ahşap malzemeleri pek çok alana taşıyabilirsiniz.

İşte dekorasyona ayrı bir hava katabilecek 6 ahşap aksesuar;

Dresuar

Evin farklı bölümlerine uyum sağlayan dresuarları özellikle giriş kısmında kullanabilirsiniz. Girişe farklı anlam kazandıran dresuar çok işlevli yapısı sayesinde çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Ahşabın doğallığını ve sıcaklığını evin girişinden itibaren hissetmek istiyorsanız ahşap dresuar seçeneklerini yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Ahşap Sehpa

Günlük yaşamda pratik ve kullanışlı bir parça olarak karşınıza çıkan ahşap sehpalar aynı zamanda bulunduğu alana sıcaklık katar. Farklı şekillerde tasarlanan ahşap sehpaları kullanım amacınıza göre evin farklı noktalarına yerleştirebilirsiniz. Büyük ve küçük boyutlarının yanı sıra şık görünümü ile fark yaratan ahşap sehpa modellerini birçok alanda kullanabilirsiniz.

Vestiyer

Evden içeri adımınızı attığınızda dışarıda kalması gereken mont, şemsiye ve şapka gibi eşyalarınızı koymak için vestiyerlerden yardım alabilirsiniz. Klasik bir vestiyerin ötesine geçmek istiyorsanız ahşabın sıcak dokusundan oluşan vestiyerleri evinize konuk edebilirsiniz.

Ahşap Raf

Birçok alanda karşınıza çıkan raf sistemi ahşap malzeme ile birleştiğinde çok daha dekoratif bir hal alır. Görüntüsü ile fark yaratan ahşap raflar hem kullanışlılık ve hem de dayanıklılık açısından çeşitli avantajlar sunar. Ahşap rafları birçok alanda kullanabilir ve farklı dekorasyon trendleri ile uyum içinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Konsol

Farklı amaçlar için kullanılabilen konsol birçok evin temel malzemelerinden biridir. Ahşabın çeşitli işlemlerden geçmesi ile yapılan konsollar özellikle yemek ve oturma odalarında tamamlayıcı bir görev üstlenir. Konsolu sadece oturma grubunun arkasına yerleştirebilir ya da duvara yakın konumlandırabilirsiniz. Ahşaptan yapılmış bir konsolun üzerine aynı dokudan elde edilmiş ayna ekleyerek çok daha bütüncül bir alan yaratabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Kapı Modelleri
Sonraki yazı
Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?