Ahşap Dekorasyon Trendleri 2023

Ahşap Dekorasyon Trendleri 2023

Ahşap bulunduğu yere sıcaklık ve doğallık katan bir malzemedir. Ham maddesi ağaç olmasından dolayı her ağacın farklı bir dokusu ve doğal olarak dekorasyonda bir etkisi vardır. Ahşap, özgün bir malzemedir ve bunun için de kolayca şekillendirilebilir ve istenilen tasarım verilebilir. Peki, ahşap dekorasyon trendleri arasında bu yıl neler var?

Evinizde ahşap kullanmanız gerekiyorsa büyük değişimler yapmanıza gerek yok. Yalnızca renk uyumlarını ve geçişlerini doğru yakalamanız bile ahşabın güzelliğini ortaya çıkarabilir. Ahşap iç mekanda tek başına kullanılabildiği gibi metalle tamamlayıcı olarak da tercih edilebilir. Aşağıda ahşap dekorasyon trendleri neler? Kısaca açıkladık.

Zeminde Ahşap Kullanımı

Zemin bir odanın havasını baştan aşağıya değiştirebilir. Seçeceğiniz renkle odayı daha küçük göstereceğiniz gibi büyük de gösterebilirsiniz. Yerde ahşap kullanmak ise doğru tonu yakalamanız halinde mobilyalarınızla uyumlu bir tarz oluşturmanızı sağlayacaktır. Ahşap parke tek başına kullanılabileceği gibi üzerine halı da atabilirsiniz. Ancak zeminde halı kullanmanız gerekiyorsa parke ile birbirini tamamlamalıdır.

Duvarda Ahşap Kullanımı

Ahşap zeminde ne kadar güzel ve doğal bir etki bırakıyorsa duvarda da aynısını yapabilir. Ahşap bir oda dekorasyonu yapmak istediğinizde öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken yer ve duvarlar arasındaki bütünlük olmalıdır. Oda tamamen bir ahşap görüntüsüne sahip olacaksa açık renkleri tercih etmeniz gerekir. Bu sayede içeride baskın bir hava yaratmamış olursunuz. Son yıllarda duvarda ahşap kullanımı genellikle tek bir duvarda yapılır. Bu sayede duvar ve mobilyaların birbirini tamamlaması daha kolay bir hale gelir.

Raf Kitaplıklar

Raf kitaplıklar hem okuma köşesi oluşturmak hem de şık bir bölüm oluşturmak için tercih edilebilir. Adı kitaplık olarak geçiyor olsa da bu raflara istediğinizi koymak da sizin elinizde. Ahşap raf kitaplıklarda kullanacağınız metal aksesuarlar ortamın havasını değiştirmeye yetecektir.

Merdiven Kitaplıklar

Son birkaç yılda ev dekorasyonunda görmeye alıştığımız aksesuarlar arasında merdiven kitaplıklarda gelir. Masif ahşaptan yapılmış olan bu kitaplıklar mekanın havasını değiştirebilir.

Ahşap Aksesuarlar

Ahşap aksesuarlar, küçük dokunuşlar yapmak isteyenler için idealdir. Farklı ağaçlardan yapılmış olan ahşap ürünlerle kendinize farklı bir tarz belirleyebilirsiniz.

Ahşap aksesuar ürünleri için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
İskandinav Tarzı Dekorasyon Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Salon Takımlarını Tamamlayan Ahşap Aksesuar Önerileri