Salon Takımlarını Tamamlayan Ahşap Aksesuar Önerileri

Salon Takımlarını Tamamlayan Ahşap Aksesuar Önerileri

Salon bir evin en önemli detaylarından biridir. Salon dekorasyonu yapılırken tercihler kişinin zevklerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken salonda ne tarz bir dekorasyona ihtiyacınız olduğunu belirlemektir.

Salonda dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de aksesuar seçimidir. Çünkü seçtiğiniz salon takımlarına uygun olan aksesuarlar ortamın havasını değiştirecek en önemli parçalar olacaktır. Aksesuarlar için genel bir tanımlama yapacak olursak yaşam alanlarınızdaki dekorasyonun önemli tamamlayıcılarıdır diyebiliriz.  Seçilen her aksesuar aynı zamanda kişinin kendisini de yansıtır.

Aksesuar denildiğinde çok fazla seçenek akla geliyor olsa da özellikle ahşap aksesuarlar en fazla tercih edilenler arasında yer alır. Ahşabın hem ağır hem de dekoratif dokusu bulunduğu yerdeki ortamın sıcaklığını yükseltecektir.

Salon dekorasyonunda kullanılan bazı aksesuarlar vardır. Bunlar; salonunuzun dekorasyonuna göre yönlendirilebilir.

Ahşap Dresuar

Dresuar evin farklı bölümlerine uyum sağlayabilecek şekilde yerleştirilebilir. Genellikle girişte bulunuyor olmasına karşın tercihe bağlı olarak salon içinde kullanılabilir. Ahşabın doğal yapısı göz önünde bulundurulduğunda salonda sıcak bir hava oluşturmak isterseniz dresuar kullanabilirsiniz.

Ahşap Sehpa

Salon aksesuarları içerisinde en çok tercih edilen sehpalardır. Metal özellikte olanlar olduğu gibi ahşap olanlarda vardır. Ahşap sehpalar hem kullanışlı hem de farklı şekillerde tasarlanabiliyor olduklarından dolayı salon dekorasyonunda istenildiği gibi kullanılabilir.

Ahşap Raf

Salon dekorasyonunda tercih edilen ahşaplardan birisi de raflardır. Günümüzde raflar farklı tasarımlarda üretilmektedir. Yalnızca duvara monte edilen modelleri olduğu gibi aynı zamanda TV ünitesini tamamlamak içinde kullanılabilir. Ahşap raflar dayanıklıdır ve kullanışlıdır. Farklı dekorasyon trendleri için tercih edilebilir.

Ahşap Konsol

Ahşap konsol salon mobilyalarında tamamlayıcı bir parça olabilir. Özellikle yemek odasıyla bir arada kullanıldığında salonun havasını tamamen değiştirebilir.

Ahşap Biblolar

Ahşap biblolar küçük olmasının yanı sıra salonun her bölümünde rahatlıkla kullanılabilir. Biblo seçiminde tercih kişinin zevklerine bağlı olabilir. Daha küçük bir biblo ile yemek masasının üzeri renklendirilebiliyorken büyük olan biblolarla özellikle boş köşelerin değerlendirilmesi sağlanabilir.

Ahşap aksesuar ürünleri için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşap Dekorasyon Trendleri 2023
Sonraki yazı
Evde Kahve Köşesi Nasıl Oluşturulur?