Yemek Masasına Uygun Konsol Fikirleri

Yemek Masasına Uygun Konsol Fikirleri

Mobilya dünyasının en önemli parçalarından biri dekorasyonu tamamlayıcı özelliği ile bilinen konsollardır. En kullanışlı ürün grupları arasında bulunan konsollar farklı tasarımları ve işlevsel özellikleri ile dikkat çeker. Yemek odalarıyla birlikte sunulan konsol ürün grubunu tek başına da satın almanız mümkündür. Tek başına alınan konsolları seçerken birçok kullanıcı yemek masasına uygun ürünü nasıl bulacağını bilemeyebilir. Şık ve kullanışlı bir parça olan konsolları seçerken aşağıdaki detayları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Konsolu Kullanacağınız Alanın Ölçülerini Önemseyin

Yemek masasına uygun bir konsol seçerken hangi noktada kullanacağınız konusu oldukça önemlidir. Özellikle yemek odasına koyacaksanız masa ve sandalyelerin konumuna uyum sağlayacak şekilde bir ürün tercihi yapmanız gerekir. Konsolu yerleştireceğiniz alanın ölçüsünü doğru bir şekilde almanız ve ona göre masanın bulunduğu alana yerleştirmeniz son derece önemlidir.  Küçük alanlar için minimal ve göz yormayan ahşap konsol modellerini tercih edebilirsiniz.

Masanıza Uygun Bir Konsol Boyutu Tercih Edin

Konsol seçimlerinde birçok kullanıcı farklı detaylara dikkat ederek alışverişini tamamlar. Bu süreçte masa ile konsol arasında uyum yakalamak için bazı detaylara önem vermeniz gerekir.  Özellikle masa ve konsol arasındaki boyut farklılıkları dekorasyonda bir kopukluk yaşanmasına neden olabilir. Bu noktada konsol seçimlerinize masaya göre yapmanız çok daha iyi olacaktır. Büyük ve görkemli bir yemek masasına sahipseniz küçük boyutlu konsollar aradığınız etkiyi sunamayabilir. Bunun yerine masa ile görsel olarak uyuşan boyutlarda bir konsol tercih edebilirsiniz. Sade ya da işlemeli ahşap konsol modellerini tercih ediyorsanız masa ile renk olarak uyuşmasına dikkat edebilirsiniz.

Fonksiyonel Özelliklere Sahip Konsollara Yönelin

Konsol alışverişinde her ne kadar masa ile arasındaki uyum önemli olsa da kullanışlılık atlanmaması gereken bir adımdır. Bu nedenle yemek masanıza uygun bir konsol alırken aynı zamanda fonksiyonel yapıyı da önemsemenizde fayda var. Kullanışlılık söz konusu olduğunda bölmeleri ve çekmece sayısı fazla olan ahşap konsol modellerine yönelebilirsiniz. Özellikle tabak, çatal, kaşık ve diğer sunum ürünlerini yerleştirmeyi düşünüyorsanız bölmeli konsollar çok daha fonksiyonel olacaktır. Konsol ile masanın aynı renk ya da malzemeden yapılmış olmasına dikkat ederek, bu fonksiyonel yapıyı çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Sofistike Dokunuşlar: Ahşap Dresuar Dekorasyonu
Sonraki yazı
İç Tasarımda Ahşap Kullanmanın 5 Yolu