İç Tasarımda Ahşap Kullanmanın 5 Yolu

İç Tasarımda Ahşap Kullanmanın 5 Yolu

Ahşap malzemeler mimaride geniş bir yer kaplayan önemli ürünlerdir. Günümüzde çok daha yaygın bir hal alan ahşap, özellikle dekorasyonda tamamlayıcı bir görev üstlenir. İç tasarıma sıcak ve şık bir görünüm kazandıran ahşabı farklı alanlarda kolayca kullanabilirsiniz. Estetik bir görünüm sunan ahşapları iç tasarımda kullanırken aynı zamanda kullanışlılığı da deneyimleyebilirsiniz.

Ev içi tasarımda ahşap kullananların pek çoğu çevre dostu malzemeleri önemser. Bu nedenle ahşap malzemeye iç tasarımda daha fazla yer verir. Dokusu ile fark yaratan ahşap malzemeyi evinize nasıl taşıyacağınızı merak ediyorsanız işte size birkaç öneri…

Mutfak Dolaplarınızı Ahşaptan Yaptırın

Ahşap malzemelerin en çok kullanıldığı alanların başında mutfak dolapları yer alır. Özellikle dayanıklı ve uzun ömürlü yapısı nedeniyle ahşap dolaplar kullanıcı odaklı çözümler sunar. Farklı dekorasyon stillerine de uyum sağlayan ahşap dolapları dilediğiniz tarz yaptırmanız mümkündür. Özellikle son yılların trendi haline gelen rustik ve country tarzı mutfaklar için ahşap dokunuşlara yer verebilirsiniz.

Banyonuzda Ahşap Detaylara Yer Verin

Eskiden banyo ve ahşap malzemeler aynı karede yer almıyordu. Islak alanlarda ahşap kullanımından kaçınan dekorasyon tarzı yerini ahşaplara bıraktı. Günümüzde suya dayanıklı bir şekilde üretilen ahşap malzemeler sayesinde banyo gibi alanlarda ahşabı ağırlamak mümkündür.  Özellikle zeminde ahşap etkisi görmek isteyenler için pek çok ahşap alternatifi bulunur. Güçlü vernik ve kaplamalar sayesinde isterseniz zeminde isterseniz de duvarda ahşap kullanımına yer verebilirsiniz.

Masif Masaları Evinize Taşıyın

İç tasarımda herkesin daha fazla tercih ettiği bir ahşap türü vardır. Özellikle doğallığı ve daha az işlemi önemseyenler için masif malzeme oldukça önemlidir. Masif yemek masaları başta olmak üzere pek çok eşya türünde bu doğal malzemeyi evinize getirebilirsiniz. Çalışma alanlarınızda ve salonlarınızda masif sehpa ya da masaları sergileyebilirsiniz.

Aydınlatma Ürünlerinde Ahşap Detaylara Yer Verin

İç tasarımda tamamlayıcı bir öge olarak bilinen aydınlatma ürünleri ahşap ile birleştiğinde çok daha farklı bir görünüm kazanır. Hem şık hem de doğal bir etki yaratmak için ahşap aydınlatma ürünlerini iç mekanlara taşıyabilirsiniz.

Çok Amaçlı Ahşap Dolaplar Edinin

Birçok alanda, pek çok eşyayı aynı yerde toplamanızı sağlayan ve düzenli bir şekilde depolamaya imkan tanıyan dolaplar vardır. Çok amaçlı dolaplar olarak nitelendirilen bu ürünleri ahşap malzemelerden tercih ederek çok daha sıcak ve dayanıklı bir ürün deneyimine ulaşabilirsiniz. Ahşap malzemenin sağlamlığı sayesinde çok amaçlı dolaplarınızda daha fazla eşyayı uzun süre taşıyabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Yemek Masasına Uygun Konsol Fikirleri
Sonraki yazı
Ahşap Orta Sehpa Dekorasyonu Nasıl Olmalı