Yemek Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gençken televizyon önünde ya da bir sehpa üzerinde yemek yemek işimizi görüyordu, ancak yaş ilerledikçe yemek yalnızca bir ihtiyaç olmanın üzerine çıkarak güzel sohbet zamanları olmaya da başlıyor. Doğal olarak birçoğumuz yemeklerimizi güzel bir mekanda yemek için can atarız.

İlk kez yemek odası için mobilya tercihi yapacaksanız bu durumda göz önünde bulundurmanız gereken faktörleri de bilmeniz önemlidir. Aşağıda eviniz için satın almaya karar verdiğiniz bir yemek odası konusunda size yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını paylaşalım istedik.

Alanınızı Belirleyin

Yemek odası alırken düşünmeniz gereken ilk şey, masa için sahip olduğunuz alandır. Önce oda boyutlarını çıkarmalı ve bir kişinin rahatça oturabilmesi ve sandalyesini masadan uzaklaştırması için masa ile duvar arasındaki mesafeyi ölçmelisiniz. Büyük ahşap bir masayı dar bir alana sıkıştırmaya çalıştığınızda beklediğiniz sonucu alamazsınız.

Odaya Giriş

İnsanların odaya nereden girip çıktığını göz önünde bulundurun.  Eğer çok kalabalık yemekler yemeyi düşünüyorsanız masanızı hem büyük hem de geniş bir alana koymanız gerekir.

Masa Boyutu

Servis yemeklerini yerleştirmek için, minimum 91 ila 107 cm olan bir masaya ihtiyacınız olacak. Eğer şu an büyük bir masaya ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız bu durumda açılıp kapanabilir masa modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tip masalar hem yerinizin daha geniş olmasını hem de misafirinizin çokluğuna göre daha fazla oturma alanı oluşturmanızı sağlar.

Masa ve Sandalye Yüksekliği

Yemek masası alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de masa ve sandalyenin yüksekliğidir. Genelde birçok masanın yüksekliği 76 cm sandalye ise 46 cm’dir. İdeal olan bir masa ile sandalyenin oturma yeri arasındaki mesafenin 30 cm olması gerekir. Bu sayede konforlu bir oturma sağlanabileceği gibi rahat yemek yenilebilir.

Masa ve Sandalye Tasarımı

Masa ve sandalye tasarımı kullanıcı beklentileri doğrultusunda yapılır. Bunun için her kullanıcı evinin genel dekorasyonuna, zevkine ve kişi sayısına göre masa ve sandalye satın alır. Eviniz için farklı modellerde masa satın almak istediğinizde sitemizden masa sandalye modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Ahşap masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Lüks Ahşap Koltuk Modelleri
Sonraki yazı
Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir?