Sonbahar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Sonbahar Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Yaprakların sararması ve eylül yağmurlarının gelişiyle birlikte evinizi sonbahara hazırlamak isteyebilirsiniz. Her mevsim farklı bir dekorasyon tarzına ihtiyaç duyduğu için sonbaharda evinize özel dokunuşlar yapabilirsiniz. Ahşabın ve rustik yaşam tarzının ön plana çıktığı bu dekorasyon şeklinde pek çok doğal malzemeye yer verebilirsiniz. Evinize rahat ve sıcak bir dokunuş yapmak için sonbaharın renklerini değerlendirebilirsiniz.

Sonbahar dekorasyonu nasıl yapılır diyorsanız işte size birkaç öneri;

Sonbaharın Renklerini Yaşam Alanlarınıza Taşıyın

Sonbahar denildiğinde akla ilk gelen renkler sarı ve kahverenginin tonlarıdır. Dökülen yaprakları anımsatan bu renklere göre evinize ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Birçok alana uyum sağlayan mum ve mumlukları hayatınıza dahil ederek sonbahar dekorasyonu için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun yanı sıra evinize dahil edeceğiniz pek çok eşyanın sarı, turuncu, kahverengi ve hardal tonlarında olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Ahşabın Gücünden Yararlanın

Sonbahar denildiğinde akla ilk gelen dekorasyon malzemesi ahşap olur. Ahşabın her türlüsünü farklı malzemelerle buluşturarak sonbaharın sakin ve huzurlu yapısına uyum sağlayabilirsiniz. Özellikle paletten ya da doğal ahşap ürünlerden çeşitli dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Raf ve sehpa gibi şık parçalar hazırlayarak sonbaharı evinize taşımanız mümkün. Ahşap mumlukları sonbahara uyum sağlayan renklerle birleştirerek hem şık hem de kullanışlı ürünler elde edebilirsiniz.

Kurumuş Çiçek ve Yapraklar Olmazsa Olmaz

Mevsimin öne çıkan trendleri hiç şüphesiz kurumuş çiçek ve yapraklardır. Pek çiçek ve sarmaşığı kendiniz kurutabileceğiniz gibi dekoratif amaçlı da alabilirsiniz. Kavanozlara, vazolar ve duvara çok yakışan yaprakları farklı şekillerde dekorasyona dahil edebilirsiniz. Bu yaprak ve çiçekleri antre, oturma odası ve yatak odası gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.

Minderleri Unutmayın

Sonbaharın gelişi ile birlikte havalar soğumaya başladığı için ev ortamında geçireceğiniz süre artabilir. Evde renkli ve huzur dolu bir alan yaratmak için ideal olan sonbaharda konforunuzu da ön planda tutmanız gerekir. Özellikle şömineniz varsa renkli ve dekoratif minderler harika olabilir. Sonbahara uyum sağlayan minder renkleri ile evinize sıcak bir dokunuş yapabilirsiniz. Farklı şekillerden oluşan minderlerin yanı sıra tek renkli seçeneklere yönelerek kontrast yaratabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Size İlham Verecek Çalışma Masası Tasarımları
Sonraki yazı
Şık ve Modern Antre İçin Dekorasyon Fikirleri