Şık ve Modern Antre İçin Dekorasyon Fikirleri

Şık ve Modern Antre İçin Dekorasyon Fikirleri

Antreler ev dekorasyonunda en az odaklanılan bölümlerden biridir. Gözden kaçan antreler için herhangi bir dekorasyon planı yapılmamış olabilir. İnsanların eve adım attığında gördüğü ilk yer olan antreler de diğer bölümler kadar önemlidir. Evin ruhunu yansıtan giriş kısmı için farklı dekorasyon trendlerini takip edebilirsiniz. Konuklarınıza ve kendinize harika bir giriş hazırlamak için ahşap ürünlerden yardım alabilirsiniz. Antrede farklı ve fonksiyonel alanlar yaratarak orayı çok daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

İşte antre için birbirinden faydalı dekorasyon önerileri;

Antreyi Gizli Bir Depolama Alanına Dönüştürün

Çoğu zaman dekore etmeyi ihmal ettiğiniz antreler eviniz için uygun depolama alanlarına dönüşebilir. Özellikle eve girişte çıkarmanız gereken ve depolanmaya ihtiyaç duyan eşyalar için antrede fonksiyonel ürünler bulundurabilirsiniz. Ahşap vestiyer başta olmak üzere birçok ürünle geniş depolama alanları yaratabilirsiniz. Çeşitli bölme ve çekmecelerden oluşan dolaplar sayesinde antreyi çok daha kullanışlı hale getirmeniz mümkündür.

Bitkilerle Destekleyin

Bazı antreler eve kıyasla büyük bir alandan meydana gelmiş olabilir. Böylesi geniş alanları değerlendirmek için yemyeşil bitkiler ve çiçeklerden destek alabilirsiniz. Evin girişinden itibaren yüksek bir enerjiyle karşılaşmak için antrelerin değerlendirilmesi oldukça önemli. Dilerseniz duvarlara sarmaşık da ekleyerek antreyi çok daha samimi bir alana dönüştürebilirsiniz.

Ahşap Dresuar Yerleştirin

Geniş antrelerin bulunduğu evlerde farklı mobilyalardan destek almak mümkündür. Ahşap dresuar seçeneklerini değerlendirerek antreyi çok amaçlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Dresuar sayesinde girişte bırakmanız gereken ya da sıklıkla ihtiyaç duymadığınız eşyaları tek yerde toplayabilirsiniz.

Ayna ile Alana Ferahlık Katın

Bazı evlerin antreleri dar bir alandan meydana gelebilir. Bu tarz dar alanlara ferahlık ve genişlik katmak için aynalardan yardım alınabilir. Ortama genişlik katarken etkin rol oynayan aynaları ahşap detaylarla birleştirmek çok daha sıcak bir alan yaratmanızı sağlayabilir.

Duvar Kağıtları ile Destekleyin

Antrenin büyük ya da küçük olması dekorasyonda farklı tarzları denemenize engel olmaz. Bu noktada antre için farklı sanat dallarına ait parçaları bir araya getirebilirsiniz. Özellikle antrenin boyutuna göre duvar kağıdı kullanarak evinize çarpıcı bir giriş yapabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Sonbahar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Ahşap Dekorasyonla Doğa Esintileri