Şifonyer Nedir? Ev Dekorasyonunda Ahşap Şifonyer Tercihi

Şifonyer Nedir-Ev Dekorasyonunda Ahşap Şifonyer Tercihi

Yatak odalarının vazgeçilmez parçalarından biri olan şifonyerler tamamlayıcı bir ürün olarak karşınıza çıkıyor. İşlevsel yapısıyla yatak odalarında geniş yer kaplayan şifonyerler farklı kullanım amaçlarına hitap eder. Özellikle derli toplu ve şık görüntüsü ile dikkat çeken şifonyerler, dekorasyon konusunda da tamamlayıcı bir parça görevi üstlenir. Uzun yapısı, geniş çekmeceleri ve iç hacmiyle ön plana çıkan şifonyerler komodinlerle karıştırılabilir.

Komodinler yapısı gereği şifonyerden daha kısa, küçük ve dar bir hacme sahiptir. Şifonyer kullanımı özellikle yetişkin odalarında geniş bir yer kaplar. Kıyafetten takıya kadar pek çok eşyanın depolanmasını sağlayan şifonyerler ahşabın doğal dokusuyla birleşerek yaşam alanınızdaki yerini alır. Ahşap şifonyer tercih ederken her kullanıcı beğenisine hitap eden ürünlere yönelmek ister. Dekorasyonda hâkim olan tarzdan yola çıkarak ahşap şifonyerin rengine ve geçtiği işlemlere odaklanabilirsiniz.

Şifonyer Nasıl Düzenlenir?

Şifonyerler genelde çok amaçlı yapısından dolayı her şeyi içine alan bir depolama alanı olur. Her ne kadar şifonyerlere her şeyi koysanız da düzeni sağlamak için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Genel olarak şifonyer düzenlerken temel prensibiniz daha az yere çok sayıda eşyayı koyabilmek olmalıdır. Bunun için kıyafetleri koyacağınız bölmeye daha fazla eşya yerleştirmek adına ütüleyerek koymanız gerekir.

Şifonyerler dikey tasarımlarıyla ön plana çıkan ürünlerdir. Bu durum sayesinde üst çekmecelerde kolay bir kullanım elde edebilirsiniz. Ancak dikey yapısından dolayı en alt çekmecelerden eşya almak zorlaşabilir. Bu durumu avantaja çevirmek için yerleştirmeyi uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Daha fazla ihtiyaç duyduğunuz eşyaları en üst çekmecelere yerleştirerek ilk adımı atabilirsiniz. Pek ihtiyaç duymadığınız ürünleri en alta yerleştirmek, kullanım kolaylığı açısından iyi bir avantaj elde etmenizi sağlar.

Çoğu zaman dağılan ya da yoğunluktan dolayı dağınık görünen bir şifonyeriniz olabilir. Şifonyerlerde meydana gelen bu dağınıklığı önlemenin bir yolu var. Bu noktada organizerlerden yardım alarak dağınıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle iç çamaşırı gibi dağınık görünen eşyalar için tasarlanan organizer seçenekleri ideal bir çözüm olabilir. Bunun yanı sıra takı ve makyaj ürünleri için de aynı organizer çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Bohem Stil ile Evinize Yeni Bir Soluk Getirin
Sonraki yazı
Yatak Odası Dekorasyonunda İlham Veren Ahşap Aksesuarlar