Bohem Stil ile Evinize Yeni Bir Soluk Getirin

Bohem Stil ile Evinize Yeni Bir Soluk Getirin

Özgür ruhu temsil eden bohem yaşam tarzı günümüzde, evinize kadar uzanan bir dekorasyon stili halini almıştır. Rengarenk, kuralsız ve kalıplara sığmayan bir anlayışı beraberinde getiren bohem tarzı evinize taşımak oldukça kolaydır. Evinize yeni bir soluk getirmek için bohem tarzın öne çıkan parçalarını tercih edebilirsiniz. Özellikle desenli, geometrik ve renkli parçaların geniş yer kapladığı bohem tarza nereden başlayacağınız bilmiyor olabilirsiniz. Farklı parçaların bir araya geldiğinde uyum yarattığı bohem stili evinize yansıtmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bohem Tarzın Olmazsa Olmazı Hasır ve Ahşap

Bohem stilde hasır malzemelerin geniş bir yer kapladığını görmüşsünüzdür. Ahşapla bir araya geldiğinde muhteşem bir uyum yakalayan hasır ürünlere evinizin pek çok köşesinde yer verebilirsiniz. Hasırın en iyi dostu olarak bilinen ahşap masa veya objeler bulunduğu alana ayrı bir sıcaklık katıyor. Yaşanmışlık hissini ahşabın sıcaklığıyla birleştiren bu malzemeyi bohem stilde sıklıkla görebilirsiniz. Hasır malzemeyi yatak başlığında, sandalyede ve dekoratif ürünlerde kolayca kombinleyebilirsiniz.

Duvarlarda Güçlü Renkler Kullanın

Evinize bohem stilini bütüncül bir şekilde uygulamak istiyorsanız işe duvarlardan başlayabilirsiniz. Duvar boyası olarak baskın ve güçlü renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle toprak tonları, kızıl, bordo ve fuşya gibi renkler bohem tarz için en ideal seçeneklerdir. Renklerin ahenginden yararlanarak bohem tarza uygun bir duvara sahip olabilirsiniz.

Karışık Desenlere Yer Verin

Bohem stili denildiğinde akla ilk gelen detaylardan biri karışık renkler oluyor. Karışık renklerden oluşan battaniye, halı, kilim ve dekoratif ürünlerle etkili bir dokunuş yapabilirsiniz. Paralel çizgilerini geometrik şekillerin ve karelerin geniş yer kapladığı bohem stilinde bu tarz parçaları evin birçok noktasında kullanabilirsiniz. Koltuğun üzerine koyacağınız renkli bir battaniye, geometrik desenli yatak örtüsü ve desenli halılarla evin her köşesinde uyum yakalayabilirsiniz.

Aksesuarları Unutmayın

Tamamlayıcı bir parça olarak ifade edilen aksesuarlar bohem stilde de karşınıza çıkar. Özellikle abajur ve lambader tercihlerinizi ahşap ya da hasır şeklinde tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda hasır saksılarla enerjisi yüksek bitkileri buluşturmak da bohem stilin olmazsa olmazları arasında yer alır. Cam çerçeveler ve süslü aksesuarların geniş yer kapladığı salonlar dekore ederek bohem stili evinize taşıyabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Dekorasyonla Doğa Esintileri
Sonraki yazı
Şifonyer Nedir? Ev Dekorasyonunda Ahşap Şifonyer Tercihi