Rustik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Rustik Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Günümüzün trend dekorasyon tarzları arasında bulunan rustik dekorasyon, doğallık ve nostaljiyi kapsadığı için ilgi çeken tarzlardan biridir. Dekor uzmanlarına göre rustik ev dekorasyonu doğanın bir yansımasıdır.

Rustik dekorasyonun amacı doğayla bütünleşmiş huzur veren ortamlar hazırlanması. Bunun için bu tarz dekorasyonda ahşap kullanımına ağırlık verilmiştir.

Rustik dekorasyonda istediğiniz kadar el yapımı dekorasyon ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle de yoğun çalışan ve gün boyunca stresi çok yaşayan kişiler için ideal bir seçimdir.

Rustik Ev Dekorasyonu Sizin İçin Uygun mu?

Rustik dekorasyonda doğallık kadar konforda önemlidir. Bunun için herkese uygun bir tarz olmayabilir. Eğer evinizi yeni dekore ediyor ve rustik tarzda olmasını istiyorsanız öncelikli olarak bu tarzın sizin için uygun olup olmadığını belirlemelisiniz. Özellikle nostaljiden hoşlanmayan kişiler için rustik tarz çok doğru bir seçim olmayacaktır.

Rustik Dekorasyon Tarzına Bir Örnek

Gün boyunca yoğun bir mesainin ardından televizyon izlemek istediğinizde kumandanızı koyacağınız ahşap bir sehpa ve akşam yemeğinizi yiyeceğiniz doğal ahşap görünümlü kütük bir masa denemeniz önerilebilir.

Hem Doğayı Hem Nostaljiyi Birlikte Yaşarsınız

Rustik dekorasyonda toprak rengi tarzları ön plana çıkarken saf ahşabın kullanılmasına da dikkat edilmesi gerekir. Dekorasyon için işlenmemiş ham odunlar ya da eskitme tablolar iyi bir tercih olabilir. Hasır sandalyeler, desenli kilimler dekorasyonun tamamlayıcı parçalarının başında gelir.

Rustik Tarz Nasıl Oluşturulur?

Rustik tarz dekorasyonu oluşturmak oldukça basittir. Doğada bulunan ham maddeleri modern malzemeler ve objelerle bir araya getirdiğinizde kolayca oluşturabilirsiniz. Rustik tarzın amacı sadece eskiyi kullanmak değildir. Rustik dekorasyonda önemli olan şey ahşap kullanımıdır.

Rustik Ev Dekorasyonu Mantığı

Rustik ev dekorasyonunda mekanın içerisi ahşaptan yapılmış gibi durur. Özellikle boyanmış ve verniklenmiş olan kaplamalar evin geneline yayılabilir. Bunu sağlayabilmek için pahalı eşyalar satın almanıza da gerek yoktur. Evinizde daha önce kullandığınız ahşap formları kombinleyebilirsiniz.

Rustik dekorasyon için aksesuar ve objeleri sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz gibi antikacılardan da bulabilirsiniz. Rustik stil içerisinde modern objeleri ham ağaçlar, stilize ahşaplar, doğal taşlar ve mermerler ile harmanlamak mümkündür.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşaptan Klasik Mobilyalar
Sonraki yazı
Ahşabı Bozan Şeyler Nelerdir?