Neden Ahşap Mobilya Tercih Etmelisiniz?

Neden Ahşap Mobilya Tercih Etmelisiniz

Ahşap hem dayanıklı hem de doğal bir malzeme olmasından dolayı dekorasyonda en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Özellikle mobilya üretiminde geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Ahşabın sağlam yapısı, doğal hali ve estetik duruşu kullanılmasının haklı nedenlerinden biridir.

Estetik ve kaliteli bir işçiliğin yapıldığı ahşap mobilyalar, şık olmanın ötesinde sanatsal bir özelliğe sahip olur.

Ahşap Mobilya Seçiminin Önemi

Ahşap mobilya seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki hangi ağacın kullanıldığıdır. Ahşap malzemeden üretilen mobilyalar son derece dayanıklı olduğundan dolayı uzun süreli kullanılırlar.

Bulundukları alana doğallık ve ferahlık katarlar. Şık görüntüleri dikkat çekiciliklerini öne çıkarır.

Ahşap Dolap modelimizi inceleyebilirsiniz.

Ahşap diğer materyallere göre nefes alabilen bir malzemedir.  Kolay temizlenebilme özelliğine sahip olan ahşap mobilyalar ortamı sıcak bir atmosfere dönüştürebilir.

Mobilyada Masif Ahşap Seçimi

Masif ahşap dekorasyonda tercih edilen ürünler arasındadır. Sağlam yapıları sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Klasik, modern, avangarde ve country gibi birçok tarzda ürün oluşturulmasını sağlar. Doğal olmasının yanı sıra kalitesi de oldukça yüksektir.

Masif ahşap üzerinde fazla işçilik olmadığından dolayı doğallıklarını korur bu da mobilyanın daha kaliteli bir görünüme sahip olmasını sağlar. El işçiliği ile üretilen bir masif ahşap özel tasarım olarak nitelendirilir.

Masif ahşap mobilyaların üretildiği çok sayıda ağaç çeşidi Meşe, Ceviz, Çam, Köknar, Ihlamur, Kiraz, Gürgen en çok tercih edilenlerdir.

Ahşap Çeşitleri ve Yapıları

Kitaplık ya da panel gibi mobilyalarda genelde Çam ağacı kullanılır. Bu ağaçların çizilmeye karşı dayanıksız olması masa ve sehpa kullanımında pek tercih edilmez. Ceviz uzun ömürlü olmasından dolayı en çok tercih edilen ağaçlar arasında yer alır.

Tarza Göre Ahşap Mobilyalar

Ahşap evin tarzını belirlerken hangi tarzı seçeceğinizde tamamen sizin kişisel tercihinize bağlı olarak değişebilir. Country ahşap mobilya ürünleri açık renkte olduğundan dolayı ferah tarzı seçmek isteyenler için iyi bir tercihtir.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşap Mutfak Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?
Sonraki yazı
Vernik Nedir? Vernik Ne İşe Yarar?