Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Mutfak dekorasyonunda bazı trendler gelir gider ancak modası asla geçmeyen ve işlevsel alanlar için modern tasarımların yeri her zaman bakidir. İster misafirlerinizi mutfağınızda ağırlayın isterseniz sadece akşam yemekleri için kullanın yaşam tarzınızı ön plana çıkaracak modern mutfak tasarıma sahip olmak mutfağınızın görüntüsünü tamamen değiştirebilir. Güzel olan şu ki modern bir mutfak ortaya çıkarmanız için mutfağınızı yıkıp yeniden yapmanız gerekmiyor. Yapılacak basit birkaç uygulamayla birlikte modası geçmiş bir mutfağı hayatınızın en lezzetli ve en güzel merkez üssü haline dönüştürebilirsiniz.

Aşağıda modern mutfak dekorasyonu yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda detaylara yer verdik.

Hafif Renklere Odaklanın

Çağdaş bir mutfağı rüstik olandan ayıran şey renk seçimidir. Rustik mutfaklarda daha rahat bir atmosfer yaratmak için sıcak ve zengin olan renk tonlarını kullanmanız gerekir. Modern mutfaklarda ise canlı, parlak ve açık renkler daha başarılı sonuçlar verecektir. Modern bir mutfakta doğru rengi seçmeniz tüm estetiği birbirine sorunsuz bir şekilde bağlayabilmenizi sağlayacaktır.

Mutfak Dolapları

Mutfak dolaplarının amacı sadece tabak ve çanaklarınızı saklamak değildir. Genel olarak bir mutfağın en önemli bileşeni olan dolaplar modern bir renge sahip olduğunda mutfağın dokusunun yükselmesine neden olacaktır. Örneğin; beyaz dolaplar açık nötr renklerle birleştirilerek daha modern bir görüntü elde edilebilir.

Ahşap Kullanabilirsiniz

Mutfağınızın dokusu ne olursa olsun raflar her zaman başarılı sonuçlar verecektir. Doğru malzemeleri seçmek mutfağınızın güzel bir görüntü oluşturmasını sağlayacaktır. Örneğin; modern beyaz bir mutfakta lekesiz ahşap aksesuarlar modern bir dokunuş açısından çok önemlidir.

Doğal Aydınlatma Kullanın

Aydınlatma her mekan için çok önemlidir. İdeal modern bir mutfak oluşturmak istediğinize göre tasarımlarınızın parlamasını istiyorsanız yumuşak ancak doğal aydınlatmaya önem vermeniz gerekiyor. Çok parlak ampuller mutfağınızda keskin ve sert geçişler yaparken pencereden aldığınız doğal bir ışık ise içeriyi daha ferah gösterecektir. Mutfakta son zamanlarda kullanılan seçeneklerden birisi olan sürgülü kapılar özellikle yazın büyük iş görmektedir.

Modern mutfaklarda açık renk kullanıyor olmanız tasarımınıza dokuları ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Göz alıcı vurgular yaratmak istiyorsanız pişirme ve eğlence alanlarınıza daha fazla boyut kazandırabilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Masif Ahşap Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki yazı
Küçük Salon Tasarımı İçin İpuçları