Ev Dekorasyon Önerileri

Ev Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon, insanın kendi yaşama alanını değiştirmek, dönüştürmek ve farklılaştırmak isteği üzerine meydana gelmiş bir durumdur. Çünkü her insan yaşadığı alanın keyifli ve huzurlu olmasını istemektedir. Bu nedenle de birçok insan için birçok birey için dekorasyon çok önemli bir eylem olarak görülmektedir. Bu gereksinimde bizim kendi alanlarımızı düzenlememiz için yönlendirmektedir. Zaten dekorasyon temelde insan beğenilerinin ve ihtiyaçlarının estetik harmanıdır.

Bu nedenle de yaşam alanlarımızı değiştirmek için çeşitli nedenlere sahip olduğumuzu söylememiz mümkün olmaktadır. Bunun içinde farklı ve estetik fikirlere karşı dikkatli olmalı hem iyi bir gözlemci hem de iyi bir dinleyici olmalıyız. Çünkü yaşadığımız alanı küçük ama işlevli- estetik hale getirmek için bazı fikirlere ve yöntemlere açık olmamız gerekmektedir. Bizde bu yazımızda size ufak tefek dekorasyon ipuçları derledik.

Oturma Odası

Hiç şüphesiz oturma odaları bir ailenin en çok vakit geçirdiği yerlerden biri olmaktadır. Çünkü genel kabule ve yaygın kullanıma göre televizyon oturma odasında ya da salonda yer almaktadır ve geleneksel Türk ailelerinde de tüm aile bir yandan çayını içerken bir yanda da o günkü dizilerini izlemektedir. Bu nedenle de oturma odasının daha ferah, daha büyük olması ve ahşap sehpalar, sandalyeler hatta belki ahşap masalar ile bütün ailenin beraber vakit geçirebileceği bir yer olarak tasarlanmalıdır.

Mutfak

Bir evin olmazsa olmazlarından biri olan mutfağın geniş olması, ahşap dolap ile işlevsel bir hale sokulması önemli olmaktadır. Bu yüzden de mutfağı dekore ederken genellikle rahat bir çalışma alanı ve işlevsel ahşap dolapların kullanılması önerilmektedir.

Banyo

Banyolar bir evin temel ihtiyaçlarından biri olmaktadır ve ne kadar iç açıcı bir dekorasyona sahip olursa o kadar da iyi olmaktadır. Çünkü, basık ya da çok kalabalık banyolar kişileri bunaltabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak da banyoda ağırlıklı olarak açık renklerin kullanılması, az eşyanın bulunduğu bir dekorasyonun tercih edilmesi gerekmektedir.

Çocuk Odası

Eğer çocuklu bir aileyseniz, ahşap çocuk odası çok önemli olmaktadır. Çünkü çocuğunuzun herhangi bir sorun yaşamamasının sağlanması gerekmektedir. Özellikle küçük çocukların korkmayacağı, eşyalara takılıp düşmeyeceği bir dekoru tercih etmek ve ufak aydınlatmalar kullanmak çok daha mantıklı bir dekorasyon olacaktır.

Yatak Odası

Bir evin en önemli odalarından biri olan yatak odasının geniş olması, ihtiyacınız olan şeylerin rahatlıkla ulaşılabilir olması gerekmektedir. Çünkü eğer giyinme odanız yoksa kıyafetlerinizi tutacağınız yer yatak odası olacaktır ve bu nedenle de daha büyük ahşap dolapların kullanılması, çok çeşitli bölmesi olan işlevsel dolapların tercih edilmesi yatak odasının havasını değiştirecek ve dağınık olmasını engelleyecektir.

https://www.ahsapkonak.com

Önceki yazı
Minimalist Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Evde Çalışanlar İçin Ergonomik Çalışma Sandalyesi