Dekorasyonda Masif Ahşap Esintisi

Dekorasyonda Masif Ahşap Esintisi

Herkesin ev dekorasyonunda daha fazla yer verdiği belli malzeme türleri vardır. Özellikle doğallığı ön planda tutanlar için dekorasyonu tamamlayacak pek çok eşya seçeneği mevcuttur. Masif ahşap malzemenin dayanıklı yapısı ve şık görüntüsü ile aradığınız doğallığı evinize taşıyabilirsiniz. Genel olarak masif ahşap daha az işlemden geçen ve ahşabın en doğal hali olarak adlandırılan ürünlerdir. Buna göre masif ahşap kurutularak ya kurutulmadan çeşitli eşyalara dönüştürülür. Ahşabın en ham halini evinize taşıyan masif ahşap, dekorasyonunuz için tamamlayıcı bir görev üstlenir.

Masif ahşap denildiğinde herkesin aklına birden fazla ağaç türü gelir. Genel anlamda çok sayıda masif ahşaba uygun ağaç türü olsa da mobilya için bazı türler kullanılabilir. Masif ahşap mobilya tasarımı için genelde ceviz, meşe, gürgen ve çam gibi ağaçlar tercih edilir.

Daha az işlemden geçen masif ahşap, bu özelliği ile evinize gelen mobilyaların çok daha kaliteli bir görünüm sergilemesini sağlar. Masif ahşaptan yapılan ev eşyaları el işçiliğinden geçtiği için özel tasarım kategorisinde yer alır. Bu özelliği ile masif ahşaplar yaşam alanınıza has dokunuşlar yapmanızı sağlar. Dekorasyonda fark yaratan masif ahşap mobilya seçeneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Masif Mobilya Seçenekleri

Evinde ağırlığı ve dokusuyla fark yaratan bir yemek masası isteyenler tercihini masif ürünlerden yana kullanıyor. Daha az işlemden geçen masif ahşap masa sayesinde doğallığı yemek odalarınıza taşıyabilirsiniz. Doğallığıyla göz kamaştıran masif yemek masanıza kurallara uygun bir şekilde bakım yaptığınız sürece uzun ömürlü bir ürün deneyimine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra masif ahşaptan elde edilmiş sehpa, sandalye, TV ünitesi gibi birçok eşyayı dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.

Masif Ahşap Dekoratif Aksesuarları

Masif ahşap malzemeyi farklı şekillerde evinize taşımayı seviyorsanız dekoratif ürünleri tercih edebilirsiniz. Evinizde görmeyi istediğiniz doğal etkiyi masif malzemelerle sağlayabilirsiniz. Özellikle duvara monte edilen masif ahşap raflarla evinizde bütünlük yakalayabilirsiniz. Bu raflara dilerseniz ahşap mumluk da koymanız mümkündür. Bunun yanı sıra masif ahşaptan yapılmış anahtarlık seçenekleri de tamamlayıcı bir parça olarak kullanılabilir. Farklı tasarımıyla dikkat çeken ürünler sevenler için masif ahşaptan yapılan saatler harika bir seçenek olabilir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Kitap Kurtları İçin Ahşap Kitaplık Fikirleri
Sonraki yazı
Evinizin Havasını Değiştirecek Ahşap Konsol Modelleri