Çatı Katı Mobilya Seçimi

Çatı Katı Mobilya Seçimi

Çatı katı olan bir evde oturmak çoğu kişinin hayalinde canlandırdığı bir yaşam tarzıdır. Özellikle bahçesi ve terası olan bir çatı katı keyif vericidir.

Çatı katında oturmak keyifli olsa da güzel bir şekilde dekore etmek gerekir. Bunun için öncelikli olarak çatı katının genel dekorasyonunun nasıl olması gerektiğine karar vermeniz gerekir. bu makalemizde ise çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler ve ahşap mobilyalarla neler yapabileceğiniz anlatılmıştır

Ne Amaçla Kullanacaksınız?

Çatı katını, çalışma odası mı, yatak odası mı yoksa oturma odası için mi kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu dekorasyonunuzu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Çatı katı genellikle küçük olduğundan dolayı yatak odası ya da çalışma odası için uygun alanlardır. Bunun içinde mobilya seçiminizi daha küçük olan ahşap eşyalardan seçmenizde fayda vardır. Büyük eşyalar küçük olan alanı daraltacağından dolayı bunaltıcı bir hava oluşmasına neden olur.

Çatı Katı İçin Ahşap Yatak Odası Önerisi

Çift kişilik ahşap bir yatak, ahşap küçük bir gardırop, ahşap komidin ve ahşap bir dinlenme koltuğu çatı katındaki bir yatak odası için ideal tercih olabilir. Ahşabın kendine has bir rengi vardır, fakat istediğiniz başka bir rengi de tercih edebilirsiniz. Çatı katı genelde güneşi doğrudan alan olduğundan koyu renklerde tercih edilebilir. Öneri olarak ahşabın kendi doğal rengini masif ahşabı tercih etmeniz güzel bir yatak odası oluşturmak için yeterli olacaktır.

Yatağınız yerden yüksek olmaması ve bazalı bir model olmaması şık bir dekor sağlayacaktır. Yatağın her iki yanına koyacağınız ahşap komidinler ise abajurla renklendirilebilir. Akşam yatmadan önce film izlemek için yatağın karşısına televizyon konulabilir, ancak pencereleriniz büyükse yatarak manzaranın keyfini de sürebilirsiniz.

Ahşap yatak odasında yerde halı seçimini de yine dekorasyona uygun yapmalısınız. Büyük olmayan bir model iyi bir tercih olabilir.

Çatı Katı Ahşap Çalışma Odası Önerisi

Çatı katınızı çalışma odasına dönüştürecekseniz ahşap bir kütüphane, ahşap bir çalışma masası ve üçlü bir koltuk takımı güzel tercih olacaktır. Uzun saatler boyunca çalıştıktan sonra üçlü koltuk üzerinde şekerleme yapabilirsiniz.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşap Mobilyaların Faydası Nedir?
Sonraki yazı
Ahşap Dolap Renk Seçimi