Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Herkes hayalini kurduğu tarzı evine yansıtmak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini merak eder. Kendine özgü sıcak ve salaş yapısı ile dikkat çeken bohem tarz için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Bohem tarzı temelde Fransa’da tanımlanmış olan bir akımı ifade eder. Göçebe hayat yaşayan, özgür ve gezgin ruhlu çingene kültüründen gelen bu tarz günümüzde ev ortamında geniş bir yer kaplar. Özellikle evini bohem tarza göre dekore etmek isteyen ya da belli bir bölümü bu tarza ayırmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Kendine göre bir düzen ve bütünlük sunan bohem tarzı evinize nasıl yansıtacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Bohem tarzdaki ev dekorasyon önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Renkli ve Canlı Dekor Ürünleri

Genel olarak bohem tarzı ev dekorasyonunda kalabalık ve karmaşık bir görüntü oluşturan ürünler geniş yer kaplar. Bohem tarza uygun bir oda ya da ev hazırlarken pek çok parçayı özgür bırakmanız gerekir. Kendi halinde, salaş ve dağınık gibi duran bohem tarzın kendi için bir düzeni vardır. Etnik desenler taşıyan halı, kilim ve dekoratif ürünleri ortama ekleyerek işe koyulabilirsiniz. Bohem tarzda kullanılan ürünlerin renkleri oldukça canlı ve göz alıcıdır. Buna ek olarak ahşabın sıcak dokusunu yansıtan dekoratif ürünleri de buraya ekleyebilirsiniz.

Desenlerin Kullanımı

Bohem dekorasyon tarzı denildiğinde akla ilk gelen şey renkli ve desenli parçalardır. Genelde bohem tarzı tekstil ürünleri ile canlılık kazanan parçalardan meydana gelir. Bu nedenle ev içinde renkli halılar, battaniye, kırlent ve koltuk örtüleri gibi detaylar ön plana çıkar. Bu ürünlerin üzerinde yer alan desenler ise renkli ve geometrik bir yapı ile karşınıza gelir.

Ahşap Malzemelerin Etkisi

Bohem ev dekorasyonunda kullanılan ahşap ürünlerin alçak bir formda olduğunu görmüşsünüzdür. Genel olarak bohem oturma biçimleri alçak ve gösterişli bir şekilde karşınıza çıkar. Aynı şekilde ortaya yerleştirilen ahşap sehpa modellerinde de alçak bir görünüm vardır. Ahşap sandalye ve koltuk gibi parçaların üzerine minder yerleştirilerek dağınık ve sıcak bir atmosfer yaratılır.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Dekorasyonda Ahşap Kullanmanın Püf Noktaları
Sonraki yazı
Ev Dekorasyonunda Masif Ahşap Modası