Ahşap Yemek Masası Önerileri

Ahşap Yemek Masası Önerileri

Keyifli ve şık bir yemek masası etrafında toplanmayı seven herkes için masanın modelinden rengine kadar pek çok detay büyük önem taşır. Kalabalık sofralara hitap eden ve şıklığı ile salonunuzu tamamlayan yemek masalarını seçerken farklı malzeme türlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle sıcak ve samimi bir dekorasyon benimseyenler için ahşap yemek masaları oldukça önemlidir. Evinizi tamamlayan ve tarzınıza hitap eden ahşap yemek masaları için birkaç öneriyi sizler için listeledik.

Ahşap ile Metali Bir Araya Getiren Modeller

Ahşap yemek masası tercih edenler klasik ve modern dokunuşlar arasında seçim yapmakta zorlanabilir. Bu noktada yemek masasını koyacağınız salondaki hakim tarzdan yola çıkarak modern ya da klasik bir model tercih edebilirsiniz. Daha dinamik bir görünüm için metal detaylarla birleşen ahşap yemek masalarına yönelebilirsiniz.

Fonksiyonel Yemek Masası Seçenekleri

Yemek yediğiniz alanlarda işinizi kolaylaştıran masalar tercih ederek daha fonksiyonel bir ürün deneyimine ulaşabilirsiniz. Bu noktada kolayca açılıp kapanan ahşap masaları evinize taşıyabilirsiniz. Yemek masanızı koyacağınız alan yeterli genişlikte değilse daha fazla alan açmak için katlanabilen yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede kişi sayısının az olduğu yemeklerde masayı küçük haliyle kullanabilirsiniz. Daha kalabalık sofralarda ahşap masanızı açarak kullanımınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Kare Odalar İçin Dikdörtgen Ahşap Masalar

Ahşap yemek masası alırken ürün tasarımının yanı sıra masanın konulacağı alan da oldukça önemlidir. Kare bir yemek odasına ya da salona sahipseniz ortamı en iyi şekilde kullanabileceğiniz tasarımlara yönelebilirsiniz. Bu nedenle kare şeklindeki odalarda dikdörtgen ahşap yemek masalarına yer verebilirsiniz.

Konforlu Ahşap Yemek Masaları

Yemek masası seçerken herkesin dikkat ettiği farklı detaylar ve noktalar vardır. Sofrada konforu önemseyen kullanıcılar için yemek masalarının şekli ve ayak yapısı oldukça önemlidir. Ayaklarınızı daha rahat hissetmek için oturduğunuz yerde sizi rahatsız etmeyecek tasarımlara yönelmenizde fayda var. Bunun için yemek masasının ayaklarının köşelerden inmesi oldukça önemlidir. Eğer çocuklu bir ev için ahşap yemek masası alıyorsanız köşeli olan seçeneklerden kaçının. Bunun yerine oval hatlara ve ayak yapısına sahip yemek masalarını tercih edebilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com

Önceki yazı
Kullanışlı Ahşap Gardırop Nasıl Olmalı?
Sonraki yazı
Evinizin Dekorasyon Tarzına Göre Ahşap Kitaplık Seçimi