Ahşap Lambiri Nedir? Ahşap Lambiri Modelleri

Ahşap Lambiri Nedir - Ahşap Lambiri Modelleri

Lambiri, iç mekanların duvar ve tavanlarında kullanılan bir dekor ürünüdür. İç mekanların havasını değiştiren ve dekorasyonu destekleyen lambiri, malzemesine ve ortama hakim olan konsepte göre otantik, rustik ve modern bir hava katabilir. Bu nedenle son zamanlarda oldukça revaçta olan ahşap dekorasyon fikirleri ile değiştirilen mekan konseptleri için, sıklıkla tercih edilen kaplama ürünlerinden biri ahşap lambiridir. Isı yalıtımı sağlayan ahşap malzeme sayesinde kullanılan ortama işlevsellik kazandırır.

Yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan ahşap lambiri, kişilerin zevklerine göre farklı ağaçlardan üretilir. Bu sebeple farklı renk ve desenleri bulunan bu dekorasyon ürünü, her ortama uyum sağlayarak sıcak bir ambiyans yaratır.

Ahşap Lambiri Nedir?

Genelde iç mekanların tasarımını hareketlendirmek için tercih edilen ahşap lambiri, duvar ve tavanlarda kullanılan bir kaplama ürünüdür. Lambiri; taş, plastik, mermer ya da ahşaptan yapılır. İç mekan dekorunu destekleyen lambiriler, bir estetik bir tarz ile ortamı değiştirirken diğer yandan uygulandığı alanı kolayca temizleyebilme imkanı sağlar. Ortalama 3 cm kalınlıkta ve 8 cm genişlikte olan lambiriler, temiz ve geniş bir görüntü yaratarak alanı düzgün yönetebilmeyi sağlar.

Ahşap Lambiri Modelleri

Farklı renk ve şekillere sahip lambiriler, dekorasyona önem verenler tarafından oldukça tercih edilir. Ahşap malzeme ile yapılan lambirilerin dekorasyondaki kullanımı, ferah ve sıcak bir hava ile ortama ahenk katar. Kişisel zevklere ve farklı tarzdaki mekanlara uyum sağlayan çeşitli seçenekler ile ahşap lambiri modelleri, farklı ağaçlardan üretildiğinden dolayı oldukça geniş bir perspektifine sahiptir. Renk ve desen konusunda geniş bir yelpazesi olan ahşap lambiriler; kiraz, meşe, ladin gibi ağaçlar kullanılarak yapılır. Ölçüleri kaplama yapılacak olan alana göre değişebilir.

Ahşap Lambiri Fiyatları

Ahşap lambiri fiyatları belirlenirken lambirinin uygulanacağı alan, malzemesi ve ölçüsü göz önünde bulundurulur. Lambirinin kalitesi, kaplamayı uygulayacak kişinin ustalığı ve kaplamanın sonucu güzel bir görüntü elde etme açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple, lambiri kaplama yaptırmaya karar verildiği takdirde dikkatlice araştırma yapılması ve uzman kadro ile çalışılması önerilir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Askılık Kullanımı – Ahşap Ayaklı Askılık
Sonraki yazı
Ev Dekorasyonunu Tamamlayan Ahşap Dekorasyon Önerileri