Ahşap Duvar Rafı Modelleri

Ahşap Duvar Rafı Modelleri

Duvar rafları yaşamımızda birçok alanda önemli bir rol oynar. İşlevsel olmalarıyla ön plana çıkan bu raflar hayatımız kolaylaştıran detaylara ve konseptlere sahiptir.

Evde ya da ofiste kullanılan bu ürünlerin dekorasyonun olmazsa olmazları arasında olduğunu söylemek gerekir. Her zevke ve her dekorasyona hitap edebilen ahşap duvar rafları, renk olarak da farklı seçeneklere sahiptir.

Estetik olarak baktığımızda küçük olmasına karşın bir odanın, koridorun ya da ofisin tüm havasını baştan sona değiştirebilir. İçine kitap, biblo ve dekoratif birçok aksesuarın konulabileceği bu raflar mobilya üzeri ya da boş bir duvarda tercih edilebilir.

Kişisel tercih ve ihtiyaca uygun olarak özelleştirilip kullanılabilen ahşap duvar rafları kullanılan ağaca göre banyo ve mutfak içinde tercih edilebilir.

Banyo İçin Ahşap Duvar Rafları

Banyolar eskiden evin dekorasyon anlamında en geri planda kalmış alanıydı, ancak günümüzde şık banyo tasarımları sayesinde bu ortadan kalkmıştır. Banyoda kullanılacak olan rafların suya dayanıklı ve nemde bozulmaması gerekir. Bunun için her türlü rafı değil uygun olan alana uygun olan modeli tercih etmek gerekir.

Ahşap duvar rafları duvara doğrudan monte edilebilir. Duvara monte edildikten sonra ise düşmesi ya da sallanması söz konusu olmayacaktır. Ahşap duvar rafına koyacağınız eşyalar ve aksesuarlar içinde dikkatli olmakta fayda vardır. Yani ağır olup olmaması fark etmeden uygun alana uygun ürün konulmalıdır.

Duvar Rafları Kullanım Alanları

Duvar raflarının herhangi bir sabit kullanım alanı yoktur. Nerede isterseniz orada kullanabilirsiniz. Ancak gerçek bir fayda sağlamasını istiyorsanız önceliğiniz sizin kendi zevkinizdir. Mesela oturma odasında raf olmasını istiyorsanız mobilyaya göre karar verebilirsiniz. Renk seçeneğiniz yine size kalıyor olsa da en doğru seçim ahşabın kendi doğal rengidir. Çünkü ahşabın rengi her türlü mekana uyum sağlayabilecek şekilde olduğu gibi evinize de istenilen sonucu alabilmenizi sağlayacaktır.

Kitap Rafları

Rafların en büyük artısı kitap koyabiliyor olmasıdır. Örneğin kendinize okuma bölümü yaptığınız bir alanda ya da çalışma odanızda ahşap kitap rafları tercih edebilirsiniz.

Masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz

Önceki yazı
Ahşap Kitaplık Modelleri, Doğal ve Masif Ahşap Kitaplık
Sonraki yazı
Ahşap Antre Dolap Modelleri