Ahşap Dolap Modelleri

Ahşap Dolap Modelleri

Doğal ahşap mobilyalar farklı alanlarda kullanılır. Bunlardan biri ahşap dolaplardır. Her dönemde popülerliğini koruyan ahşap dolaplar farklı seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Evin iç dekorasyonuna göre seçilen ahşap dolaplar şık ve doğal tasarımlarıyla ayrı bir hava katmaktadır.

Ahşap diğer malzemelere kıyasla daha kolay şekil verilebilen ve modası hiç geçmeyen malzemedir. Doğal bir görüntü sunan ahşap birçok farklı seçenekleri mevcuttur. Ev dekorasyonlarında en önem verilen alanlardan biri de ahşap dolap seçimidir.

Masif Ahşap Dolap

Masif ahşap ağacın kesilmesinin ardından ham tomruktan biçilerek oluşturulan ve ahşabın kaplama ve doldurulma yapılmamış halidir. Ahşabın en saf hali olarak tanımlanabilir. Tamamen doğal bir ahşap ürünüdür. Gerçek ağaç liflerinden oluşmaktadır.

Hiçbir dolgu ve yapıştırıcı madde içermediği için yapaylık söz konusu değildir. Masif ahşap türleri üretildiği ağacın türüne bağlı olarak farklı desen, renk ve dokuya sahiptir. Masif ahşap ile üretilen ürünlerde çam, köknar, ladin, ıhlamur, gürgen ve kayın gibi ağaç türlerinden yararlanılmaktadır.

Masif ahşap birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan biri de masif ahşap dolaptır. Yapay ahşap çeşitlerine kıyasla kolay deforme olmaz. Ancak lekelere karşı diğer ahşap çeşitlerine göre daha hassastır. Masif ahşap malzemelerin kullanım ömrü 200-250 yıldır.

Masif ahşap malzemeler geri dönüştürülebilir özelliktedir. Bundan dolayı çevreye zarar vermeyen yapıdadır. Masif ahşap ürünler diğer türlerine oranla daha az bakıma ihtiyaç duyar. Masif ahşap dayanıklı bir yapıya sahiptir. Diğer kompozit ahşap malzemelere oranla zımpara ve inceltme işlemlerini kolaylıkla kaldırır. Bu nedenle uzun ömürlüdür.

Masif ahşap dolap bulunduğu ortamdaki havayı temizleyen yapıdadır. Masif ahşap ayrıca bulunduğu yerde bakteri, böcek ve mantar oluşumunu engeller. Bu nedenle özellikle solunum rahatsızlığı yaşayanlar için ideal bir mobilya çeşididir.

Doğal Ahşap Dolap

Doğal ve şık bir görüntü sağlayan doğal ahşap dolap ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçaları arasındadır. Doğal yapıda olması nedeniyle yaygın kullanıma sahiptir. Ev ve ofis dekorasyonunda doğallık arayanlar tarafından tercih edilen doğal ahşap dolaplar aynı zamanda işlevsel yapısıyla dikkat çekmektedir. Bu nedenle özellikle masif ahşap dolap sıklıkla tercih edilmektedir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Ahşap Çalışma Masası
Sonraki yazı
Masif Ahşap Nedir?