Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Ahşap dekorasyona karakteristik özellik katabilen en önemli malzeme olarak bilinir. Evinde ya da ofisinde ufak değişimler yaparak tarz kazandırmak isteyenler için ideal bir tercih olan ahşap, trend olmakla birlikte her renge kolayca adapte olabilir.

Eviniz için ahşap dekorasyon düşünüyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız o zaman makalemizi okumaya devam etmelisiniz.

Ahşabı bu kadar popüler yapan en önemli şey dayanıklı bir yapıya sahip olması ve doğallığıdır. Dekorasyonda kullanabileceğiniz envai çeşit olması ise istediğiniz bir mobilyayı bulabilmenizi kolaylaştırıyor. Ahşap satın alırken onlarca model tercih etme gibi şansınız olsa da burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan ahşabın türü ve işçiliktir.

  1. Ahşap Ayaklı Koltuk Takımı

Koltuk takımı salon dekorasyonunun en önemli parçasıdır. Ahşap ayaklı koltuk takımı istenilen her renge kolayca uyum sağlayabileceği için iyi bir tercihtir.

  1. Ahşap Sehpa ve Aksesuarlar

Salonda kullanılması gerekli olan eşyalardan birisi de sehpadır. Birçok farklı modelinin olmasına rağmen ahşap sehpa her zaman kendini fark ettirmiştir. Örneğin masif ahşap bir orta sehpa kullanarak mobilyalarınızı çok daha şık ve çekici bir hale dönüştürebilirsiniz.

  1. Ahşap Kitaplık

Ahşap kitaplık her türlü ortama yakışır. Salonda, oturma odasında ya da çalışma odasında tercih edebilirsiniz. Ahşap kitaplıklar dekoratif yönü yüksek olmasından dolayı amacının dışında da kullanılabilir. Her türlü ölçülerde üretilebilen kitaplık seçerken alana uygun olanı ve doğal renge sahip olanı tercih etmek gerekir.

  1. Ahşap Dresuar

Günümüzde trend mobilyalar arasında dresuarlar da bulunuyor. Dresuarların büyük bir çoğunluğunda ahşap kullanılır, ancak renk tercihi tamamen kullanıcıya aittir.

  1. Aydınlatmada Ağaç Dokusu

Aydınlatma denildiğinde iyi düşünmek gerekiyor. Çünkü iyi bir aydınlatmayla evinizde istediğiniz havayı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Özellikle son yıllarda ağaç dokulu aydınlatmaların popülerlik kazanmış olması iç dekorasyonda önemli bir fark yaratmıştır.

Aydınlatmada ağaç dokusu denildiğinde kullanılacak olan lambader, ağaç sarkıtları gibi çeşitli otantik ürünler rustik bir hava kazandırabilir.

  1. Ahşap TV Ünitesi

TV Üniteleri bir dönem kullanılmaya ara verilmişti, ancak LED ekran televizyonların hayatımıza girmesi sonrasında yeniden popüler bir hale gelmiştir.

Ahşap masa, sandalye, kitaplık, TV ünitesi, dolap ve aksesuar tercihleriniz için https://www.ahsapkonak.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Ahşap Sandalye Modelleri
Sonraki yazı
Ahşap Türleri ve Özellikleri