Ahşap Bebek Beşiği Nasıl Seçilir?

Ahşap Bebek Beşiği Nasıl Seçilir

Her ebeveyn en kıymetli varlığı olan bebeğinin kesintisiz ve rahat bir uyku uyumasını ister. Bunun için bebek daha doğmadan en iyi bebek beşiği arayışına girer ki bebeği için en iyisini seçebilsin. Özellikle yeni doğan bebeklerde uyku düzenine önem verilmesi gerektiği için bebk beşiği seçimi oldukça önemlidir.

Bebek Beşiği Seçiminde Önem Verilmesi Gerekenler

Beşik seçimi bebekler için çok önemlidir. Beşik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • Bebek beşiği güvenli olmalıdır.
  • Rahat ve konforlu özellikleri olmalıdır.
  • Yapıldığı materyalin kaliteli olması gerekir.
Bebek Beşiği Nasıl Olmalıdır?

Beşik Kenarları Risk Barındırmamalıdır

Fileli yan duvarları veya bebeğin yüzünü yasladığında ona zarar vermeyecek ahşap çıtalardan meydana gelmelidir. Ahşap çıtaların aralığı bebeğin kafasının geçmeyeceği ve parmaklarının sıkışmayacağı düzeyde olmalıdır.

Taşınabilir Olmalıdır

Evin içerisinde beşiği bir odadan diğerine taşımak için tekerlekli ve katlanabilir bir beşik seçilebilir. Güvenlik açısından tekerlekli beşiklerin fren sistemi olması gerekir. Aynı zamanda beşik sabitlenebilmelidir.

Ebat ve Ağırlığı Ergonomik Olmalıdır

Küçük evi olanlar için bebek beşiği ebatları önemlidir. Ev içerisinde beşiğin yerini değiştirmek için de beşiğin ağırlığının fazla olmaması gerekir.

Sağlan Bir Materyal ile Yapılmalıdır

Bebek beşiği yapımında doğal malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Özellikle ahşap beşik kullanımı her zaman daha sağlıklı ve avantajlı kullanım imkanı sağlar.

Ahşap Bebek Beşiği Seçimi

Anne Yanı Beşik

Hem bebeğinden ayrı kalmak istemeyen hem de birlikte yatmaktan çekinen ebeveynler için anne yanı beşikler oldukça idealdir. Bu beşiklerin tek tarafı açık şekildedir. Diğer yanı ise yatak ile birleşir. Bu sayede yataktan kalkmadan bebeğinize kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür.

Bağımsız Beşik

Bağımsız beşik türü anne yanı beşik ile karşılaştırıldığında daha geniş bir yapıdadır. Alanınız geniş ise bu beşiği tercih edebilirsiniz. Büyük ve ferah bir odanız varda kendi yatağınızın yanına konumlandırabileceğiniz bir beşik çeşididir.

Park Beşik

Sıklıkla tercih edilen park beşik, bebeğin ilk zamanlarında güvenli bir alan yaratabilmeyi sağlar. Ardından oyun oynama amacı ile kullanılabilir. Park beşikler, bebeğin kilo limitine göre satışa sunulur. Almadan önce bebeğinizin kilosunu öğrenmeniz gerekir.

Sepet Beşik

Bebeğin ilk aylarında ayrılmamak için epey kullanışlı bir tercih olan sepet beşik, aynı zamanda oldukça dekoratiftir. Bu beşikler sepet şeklindedir ve diğer beşiklere göre küçüktür.

Hamak Beşik

Sallanan bebek beşiği olan bu beşik türü, bebeğin cenin pozisyonunda yatmasına olanak vererek omurgasınız destekler. Bebeğin kafasının düzleşmesine de engel olur.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Küçük Mutfaklar İçin Ahşap Aksesuar Önerileri
Sonraki yazı
Mutfak Duvar Dekorasyonu İçin Ahşap Aksesuarlar