Yemek Odasına Stil Katan Ahşap Masa Önerileri

Yemek Odasına Stil Katan Ahşap Masa Önerileri

Yemek odaları, kişilerin sevdikleri ile lezzetli yemeklerin tadına baktığı, güzel sohbetler ettiği özel alanlardır. Bu alanların dekorasyonunun sıcak bir konsepte sahip olması önemlidir. Bu sebeple yemek odalarının dekorunun samimi ve çekici bir şekilde tasarlanması gerekir.

Yemek odası dekorasyonunun en dikkat çeken parçası yemek masasıdır. Farklı yemek odası takımları ve farklı yemek masası modelleri, kişilerin kendi beğenilerine uygun seçimler yapmalarını kolaylaştırır. Yemek masasının konsepte uygun ve kullanışlı bir yapıda olması, kişilerin sevdikleri ile keyifli yemekler yiyebilmeleri için gereklidir. Bu sebeple hem görüntüsü ile dikkat çeken hem de ergonomik yapıda olan ahşap yemek masaları sıklıkla tercih edilir.

Konforlu ve Rahat Masalar

Banklı oturma düzenine sahip yemek masaları, pratik ve kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Fakat uzun süren yemek vakitlerinde misafirlerinizin ve sizin konforunuzu sağlayamayabilir. Bu noktada banklar üzerinde yumuşak kumaş kullanmak gerekebilir. Bununla birlikte uzun süreli ve size özel çözümler için ince minder yerleştirebilirsiniz.

Rustik Tarzlar

Doğal dokulu yemek odası konseptlerinin olmazsa olmaz parçalarından biri olan meşe yemek masaları, doğa ile iç içe yemekler için vazgeçilmezdir. Meşe yemek masası ile birlikte kullanılan hasır sandalyeler ve keten minderler, değişik sofra stilleri oluşturma konusunda oldukça başarılı etkiler yaratır. Eski ve rüstik tarzdaki evlere oldukça yakışan bu masalar, doğal formlu ve işlenmemiş ahşaplardan yapılır. Bu sebeple rüstik konsepti destekler.

Çok Yönlü Tasarımlar

Katlanabilen, uzayıp kısalabilen masalar, yaşam alanlarını kolaylıkla yönetebilmenizi sağlar. Çeşitli amaçlar için kullanılan bank ve masalar kalabalık yemek masalarını ve dar alanları, en akıllıca şekilde yönetmenize yardımcı olur. Aynı zamanda daha konforlu ve rahat hissettirir. Hem işlevsel hem de ergonomik çok yönlü yemek masası tasarımları, yemek odalarınız için en ideal tercihtir.

Sade Konseptli Masalar

Sade konseptlere uygun yemek masaları, yaşam alanlarında Retro ve yalın bir etki yaratır. Bu etkiyi yaratabilmek için sıklıkla tercih edilen ceviz masa modelleri, yumuşak detaylara sahip sandalyeler ve minderler ile oldukça güzel bir şekilde kombinlenebilir. Sade tasarımlı ve küçük ölçekli formlara sahip yemek masaları, mekana zarif bir görünüm katar. Aynı zamanda dekoratif yemek masası, sade konseptlere uyum sağlamasının yanında farklı tarzlarda da uyum sağlayabilir.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Balkonlarda Yaz Modasına Uygun Ahşap Mobilya Seçimi
Sonraki yazı
Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?