Salon Dekorasyonunda Retro Sevenler İçin İpuçları

Salon Dekorasyonunda Retro Sevenler İçin İpuçları

Yaşam alanında geçmişe dönük doku, eşya ve izlere yer vermek isteyenler tercihini retrodan yana kullanır. Genel olarak retro dekorasyon tarzını evinize uyarlamanın pek çok yolu var. Bunun için tasarlanan retro mobilya, aksesuar ve parçalardan destek alabilirsiniz. Retro dekorasyon tarzını evin farklı noktalarına ya da sadece bir bölgeye uygulayabilirsiniz. Özellikle oturma alanları retro tarzı uygulamanın en kolay olduğu alanlardandır. Salonunuz için retro tarzı nasıl uygulayabileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Renkli ve Canlı Koltuklar Tercih Edin

Retro tarz denildiğinde akla ilk gelen renkli ve canlı koltuklar olur. Bu dekorasyon şeklinde salondaki en göz alıcı parçalar çoğunlukla odanın bütününü oluşturur. Rengarenk koltuklar ortama ayrı bir hava katarken aynı zamanda salonun enerjisini de yükseltmeye yardımcı olur.

Desenli Parçalara Yer Verin

Salonunuzda retro tarzın hakim olmasını istiyorsanız renkli parçalara ek olarak desenli ürünler tercih etmeniz gerekir. Desenli eşya, kilim, kırlent ve dekoratif ürünlerin geniş yer kapladığı retroda gözünüze hitap eden ürünler bulabilirsiniz. Bunun için geometrik desenlerin ağırlıklı olduğu halı, kilim, duvar kağıdı ve süsleri tercih edebilirsiniz.

Bazı Renkleri Ağırlıklı Olarak Kullanın

Eskiye ve geçmişe dönük izleri evinize taşımanızı sağlayan retro tarzda renkler ön planda yer alır. Renklerin bu denli önemli olduğu retroda birçok renk seçeneğini aynı anda kullanabilirsiniz. Coşkulu ve canlı renkleri bir araya getiren retro tarzda bazı renkler daha fazla ön plana çıkar. Buna göre retro tarzda fuşya, mor, mavi tonları, kahverengi, avokado yeşili, pembe, turuncu, kırmızı, limon ve hardal sarısı gibi tonları kullanabilirsiniz.

Retro Oda Aksesuarları Kullanın

Retro salon dekorasyonunda aksesuarlardan yardım alarak ortamda tamamlayıcı bir etki yaratabilirsiniz. Genelde retro tarzda ön plana çıkan aksesuarlar nostaljik görünümüyle bilinir. Nostaljik parçalara ek olarak metal, krom ve camdan oluşan aksesuarları da salonunuza taşımanız mümkündür. Odayı tamamlayan aksesuarların yanı sıra ahşaptan yapılmış parçalar eklemeyi de unutmayın. Bunun için ahşap tabloların renkli ve canlı olanlarını retro tarza dahil edebilirsiniz.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Konforlu ve Kullanışlı Ahşap Dekorasyon Fikirleri
Sonraki yazı
En Yeni TV Ünitesi Trendleri