Ofis İçin Ahşap Aksesuar Önerileri

Ofis İçin Ahşap Aksesuar Önerileri

Ahşap dekorasyon, iç mekanlara sadelik ve doğallık katarak şık bir konsept yaratmaktadır. İç dekorasyonlarda sıklıkla karşılaşılan ahşap etkisinin ön plana çıkması ile ahşap aksesuarlar oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Uzun yıllar boyu modası geçmeyen ve popülerliğini koruyan ahşap dekorasyon fikirleri, çalışma alanlarında da kullanılmaya başlamıştır.

Ahşap detaylar ile birlikte estetik bir ambiyans kazanan mekanlar arasında yer alan ofis, ahşap dekorasyon ile modern konseptlere sahip olabilmektedir. Çalışma alanlarında dikkat dağıtmayı engelleyerek odaklanmaya olanak veren, motivasyonu artıran dekorasyon tasarımları verimli bir çalışma için oldukça önemlidir.

Ahşap Ofis Aydınlatma Aksesuarları

Çalışma alanlarında sıklıkla tercih edilen aydınlatma alternatifleri arasında olan ahşap aydınlatma ürünleri, son zamanlarda oldukça popüler dekorasyon parçalarındandır. Ofislere uyumlu bir hava katan ahşap dokulu aydınlatma modelleri; sarkıt lamba, abajur ya da avize gibi geniş bir yelpazeye sahiptir. Ağaç dokulu ya da ahşap detaylı lambaların tercih edildiği ofis ortamı otantik bir ambiyans kazanabilmektedir.

Ahşap Ofis Masa Aksesuarları

Ahşabın hayranlık bırakan estetik görünümü kullanılarak pek çok yaşam alanı hareketlendirilerek genel konsepte uygun dekorasyon çalışmaları yapılabilmektedir. Ahşap ile uyum sağlayabilecek konsepte sahip bir mekanda gönül rahatlığı ile ahşap aksesuar kullanılabilmektedir. Örneğin; ofise yeni bir hava katmak ve motive edici bir dekorasyon tasarımı yaratabilmek için ofis masa aksesuarları tercih etmek doğru olacaktır. Masa üstü kalemlik, isimlik, çok fonksiyonlu organizatör, takvim ve dekoratif masa süsü ve masa üstü saat gibi ofis aksesuarları ahşap olarak tercih edilebilmektedir.

Çeşitli ofis masa aksesuarlarının yanında ahşap resim çerçeveleri de masanızda samimi ve sıcak bir görüntü çizebilmektedir. Resim, poster veya fotoğraf için kullanabileceğiniz ahşap çerçeveler, odaya hakim dekor tarzını sadeleştirebilir ya da monotonluğa hareket katabilir.

Ahşap Ofis Duvar Aksesuarları

Ofis dekorasyonunda aydınlatma ve masa aksesuarlarının tasarımına önem verildiği gibi duvar dekorasyonuna da önem verilmelidir. Boş ve yavan görünen duvarları hareketlendirmek için duvar aksesuarlarının kullanılması dekorasyonu destekleme konusunda oldukça önemlidir. Ofis duvar aksesuarları, çalışma ortamında rüstik bir ambiyans oluşturarak karakteristik bir görünüme imza atmaktadır. Bu sebeple ofis ortamında tercihe ve konsepte göre figürlü duvar süsü, tablo, saat ve ahşap raf gibi dekoratif ofis aksesuarları özgün bir dokunuş yaratacaktır.

https://www.ahsapkonak.com/

Önceki yazı
Retro Ahşap Yemek Masası ile Ev Dekorasyonu
Sonraki yazı
Yeni Evlenenler İçin Ahşap Mobilya Seçimi